Сайт
Головна - Інші технології - Каркасний будинок або Цегляний

Каркасний будинок або Цегляний

Ми затіваємо надзвичайно цікаву серію оглядів. У кожній статті цього блоку ми станемо розглядати каркасну технологію в зіставленні з іншими технологіями особистого малоповерхового будівництва. Титанами нашого нинішнього порівняльного «поєдинку» буде, як вже було сказано, каркасний котедж та будинок, зібраний з цегли.

Оглянемо всі нюанси, плюси і недоліки обох технологій. А щоб не було упередженості в нашому аналізі, звернемося до незалежних професіоналів у будівництві. Методика така. Визначаємо головні нюанси зведення каркасного та цегляного будинків. Розбираємо їх позиції по цих факторах. Розпочнемо.

Каркасний або цегляний будинок будувати

Надійність. Досить неоднозначна риса, яка включає в себе загальну непорушність і живучість. У мозку пересічної людини, цегляний будинок категорично є монументальною будовою (не станемо це обумовлювати). Каркасні будинки порівняно не так давно стали заслуговувати популярність в малоповерховому будівництві, і ще не сформувалося однозначного погляду про їх фундаментальність. Каркас може підкорятися різним діям: вплив своєї ваги; снігове навантаження взимку; вітер; форс-мажорні природні явища: буря, землетрус, повінь. Загальновизнаний факт, що каркасний будинок досить легкий, якщо порівнювати з цегляним, і сильна буря (як торнадо) може практично понести його нафіг з Канзасса: D (згадуємо Еллі з «Чаклуна Смарагдового міста» і безбашенні пригоди переслідувачів торнадо на Діскавері). В цей же час, цегляний будинок торнадо навряд понесе. Елементарно розвалить швидше... Стихія буває різної сили. У нас торнадо не трапляється. А ось в Японії споруджують практично тільки деревні каркасні будинки, бо лише вони витримують потужні землетрусу, коли всі інші споруди елементарно лежать в руїнах. Слід вважати, що і цегельний, і каркасний будинку - досить безпечні і надійні. Під дією якихось форс-мажорних сил один з них веде себе краще, другий - гірше. Однак для звичайної експлуатації придатні і той і інший.

Живучість, довговічність. Правильно побудований каркасний будинок служить все 200 років. Тому доказом будинку в Канаді і фахверк в старенькій Європі. Добре побудований цегляний будинок також дуже надійний і довговічний. Природно, за такий довгий термін обом типам будинків буде потрібно 2-3 капітальних лагодження, проте свої головні функції будинки мають всі шанси зберігати протягом 6 поколінь мешканців. Це багато.

Теплозахисні властивості. Тут явна перевага на боці каркасних будиночків. При надзвичайно незначній товщині стінок, деревний каркас - надзвичайно добре утеплений. Цегляні ж стінки самі собою, не настільки теплі. Щоб досягти теплових параметрів 25-сантиметрової каркасної стінки, доводиться створювати півметрові і навіть більш того, по товщині, цегляні стіни. Як наслідок, цегляний котедж тут явно поступається.

І згідно утриманню тепла на довгий час - перевага за каркасним будинком. Каркаснік не лише досить тривало утримує тепло, однак і є незаперечним фаворитом у плані економічності опалення, що надзвичайно принципово при незмінному подорожчанні енергоносіїв.

Шумоізоляція. У плані шумоізоляції, товсті цегляні стінки і загородки - хороший звукоізолятор. У каркасному будинку стіни заповнені утеплювачем, який за сумісництвом є відмінною шумоізоляцією. Тут все ж ми дали б перевагу цеглі. Однак відставання каркаса в представленому компоненті не кардинально.

Властивість повітря, атмосфери в будинку. Стінки з цегли досить позитивні в плані властивості атмосфери в будинку. Каркасний будинок оснащують системою вентиляції, яка гарантує хорошу атмосферу. І там і там, може використовуватися кондиціонерне оснащення. Додатковий плюс каркасного дерев'яного будинку: перші 1-2 роки експлуатації, буде зберігатися ніжний смолистий аромат від соснових дощок, з яких зібраний каркас.

Будівельна технологічність. Досить важко порівнювати каркасний і цегельний будинку в цьому розряді, тому що погляди і технології надзвичайно різноманітні. В одному виді будівництва свої прийоми, з приводу того, як створити більш багату архітектуру будинку; в іншому - свої прийоми. При всьому при цьому, те, що реально втілити в цеглі (арки, округлості стін), важче здійснювати в каркасі. Зате тут свої переваги: ??еркери, веранди, лоджії, балкони. Виходить, обидві технології дають можливість створити ексклюзивну архітектуру будинку.

Фото Каркас