Сайт
Головна - Каркасні будинки - Програми для проектування каркасних будинків

Програми для проектування каркасних будинків

Конструювання, проектування каркасних будинків - це та необхідна і вкрай відповідальна фаза підготовки до безпосереднього будівництва каркасного дерев'яного котеджу. Зрозуміло, що крок формування проекту будинку - потрібен завжди, згідно якої б будівельної технології ми не зібралися будувати свій малоповерховий будинок. У випадку ж з каркасними дерев'яними будинками, високоякісне конструювання, докладне проектування, мабуть, найбільш принципово, ніж в інших технологіях. На кроці проектування, за підтримки сучасного програмного забезпечення (далі ПЗ), вдається зробити якісні і докладні креслення планованого будинку, побудувати 3D моделі, для найкращого планування розуміння підсумкового результату будівництва, процесу будівництва каркаса, аналізу кошторисів витрати будматеріалів.

Отже, чим радикально відрізняється конструювання, проектування каркасних дерев'яних будинків, від інших технологій. На що слід пильніше звернути свій погляд при проектуванні каркаса будинку; яке саме ПЗ краще застосовувати.

Перше: каркас виконується з деревини (швидше за все це буде сосна або ялина). Проектувальник каркасного будинку зобов'язаний конкретно і коректно враховувати властивості деревини. Володіти розумінням, як вона поводиться під дією перепадів температур, підвищення вологості, прийняття навантажень різної спрямованості (не варто забувати, що деревина - це волокнистий матеріал, з різними властивостями в залежності від напрямку дії сил, щодо волокон дошки).

Друге: потрібно дотримуватися норм, які застосовуються в каркасному будівництві. А саме - СП_31-105-2002. Я не буду наполягати, що для вдалого проектування каркасних будинків необхідно неодмінно на пам'ять вивчити ці та інші нормативні папери. Однак, коли з'являється складний конструктивний момент, якийсь вузол, і ви, як проектувальник, не зовсім переконані в міцності якогось з'єднання, тоді і звертайтеся до нормативної документації, робіть повні розрахунки на міцність.

Третє, при проектуванні необхідно тримати в голові і безперервно прагнути до найбільшої стандартизації і уніфікації деталей каркаса і будівельних операцій. Чим менше вживається нестандартних елементів конструкцій і операцій - тим більше вдається заощадити час і матеріальні витрати. Це потрібно тримати в голові при проектуванні постійно! Бездоганний проект каркасного будинку - це не більше 5-7 типів каркасних секцій (а краще 3-4) і 2-4 типи з'єднань вузлів. Природно, на реальному проекті, це дуже малодосяжні критерії до стандартизації, однак, до них варто максимально наближатися.

Четверте: яке ПЗ використовувати, для проектування дерев'яних каркасних будинків. Звичайний варіант (якщо, звичайно не врахувати крайність, у вигляді креслення креслень проекту від руки і розрахунків на звичайному калькуляторі...) - це, конструювання загального вигляду будинку в програмі ArCon або об'ємне моделювання в 3DMax, виконання креслень в базових універсальних технічних редакторах , таких, як AutoCAD, Kompas, складання кошторисів в Exel. Конструювання каркасних секцій, стін і перекриттів виконувати в ArchiCAD, проте з особистого досвіду можемо заявити, що звичайні засоби цього ПЗ, не дають можливості цілком виконати конструкторський проект. Програмісти ентузіасти пробують робити для ArchiCAD спеціальні бібліотеки та розширення, заточені під каркасну технологію. Ці модулі стають з часом все якісніше, проте спеціальне ПЗ для проектування каркасів - все ж краще.

Програми для проектировання каркасних будинківДеяка інформація про спец. ПЗ для проектування каркасних конструкцій. Програми Mitek - непоганий програмний пакет, який дає можливість візуалізувати будинок, а також повною мірою прорахувати каркасну конструкцію, відпрацювати технологію виробництва частин каркаса тощо. Програмка чудова для профі, для проектувальників солідних компаній і виробничих комплексів. Однак, для новачка в сфері комп'ютерного проектування - це мабуть, темний ліс, в якому складно розібратися. Програма Sema - не погане ПО, мабуть, найбільш сприятливие для окремих проектів. Вона легше в освоєнні, ніж Mitek. Є також непоганий програмний пакет Chief Architect Home Design Software. Однак, не можна не згадати, ряд моментів, таких як системи вимірювання та стандартів заточені під норми США і мало застосовні на вітчизняному ринку. Для проектування металлокаркасних будинків є хороша програма FrameCAD. А для проектування будинків з клеєного бруса або масиву, підійде програмка K3-Котедж.

Є істотно більше програм в цьому напрямку, проте тут ми згадали лише ті з них, які, хоч скількись сумісні з реаліями наших будівельних матеріалів і технологій. І неодмінно зарубайте собі на носі: ніякі програми не замінюють осмислювання процесу проектування. ПО необхідно лише для прискорення і автоматизації процесу проектування.

Фото Каркас