Сайт
Головна - Каркасні будинки - Двотаврова балка або дошка

Двотаврова балка або дошка

Каркасній технології будівництва будинків чимало років, близько 700-800. Здавалося б, що всі технологічні вузли давно опрацьовані до найдрібніших подробиць і нічого новітнього, інноваційного привнести в цю технологію вже нереально. Але навіть у такої проробленої технології виникають принципові технічні інновації.

У наданому випадку мова піде про застосування в якості несучих частин каркаса не обрізної повнопрофільною дошки, а особливих двотаврових балок. Дана розробка впроваджуватися в технологію будівництва каркасних будинків порівняно не так давно. Однак, багато забудовників вже по гідності оцінили перваги двотаврових балок і тепер застосовують їх, замість традиційної добірної обрізної дошки.

Двотаврові балки

Двотаврова опора являє собою конструкцію з 2-ух рейок або брусків, об'єднаних смугою з вологостійкої плити OSB 3. Двотавровими ці балки були названі, оскільки вони мають схожість з одним із сортів металопрокату - двотавр.

Переваги двотаврових балок, якщо порівнювати їх з вживаною зазвичай обрізною дошкою хвойних порід, дуже вагомі. Перова: це стабільність форми. Характеристики дошки залежать безпосередньо від якості і розташування волокон деревини. Найчастіше в дошці (особливо не до кінця досушеній) виникають внутрішні напруги, які можуть викликати її деформацію і поставити під ризик усю конструкцію каркаса, де встановлена ??ця дошка. У той же час, двотаврова опора складається з 3-х складових частин, і є жорсткою системою, в якій внутрішні напруження якщо і з'являються у якомусь із двох її елементів (маються на увазі дерев'яні планки, ОСП ніяк вже не деформується... ), то це нівелюється іншими деталями, особливо планкою з OSB. Виходить, щоконструкція на базі двотаврових балок куди міцніше і надійніше, ніж зі звичайної обрізної дошки.

Друге: цілу обрізну дошку набагато важче і триваліше просушувати до досягнення підходящої вологості, ніж дві вузькі планки, з яких складається двотаврова опора.

Третє: не дивлячись, на уявлювану складність виробництва, матеріал помітно економиться. Виходить дешевше трохи напружитися і зробити двотаврові балки, ніж використовувати порівняно дорогу дошку. Плюс до цього,застосування двотаврових балок знижує масу каркаса в цілому. Це, в свою чергу, знижує вимоги до фундаменту. Дозволяє заощадити на матеріалах і там.

Четверте: через стінки, що складаються з двотаврових балок надзвичайно комфортно проводити інженерні системи, труби. повітроводи, дроти. Зрозуміло, що комунікації, інженерні мережі в дерев'яному каркасному будинку ведуться в конструкції, "пирозі" стін. Куди простіше і більш технологічно проробляти отвори для проходу труб і електропроводів у досить тонкій плиті OSB в центрі двотаврової балки, ніж бурити повні соснові дошки, 50-60мм в товщину. Крім цього, завдяки особливій структурі плити OSB, не з'являється ні найдрібнішого ослаблення конструкцій каркасу на ділянках прокладання інженерних мереж. Таким чином, використання двотаврових балок більш ніж виправдано!

Фото Каркас