Сайт
Головна - Каркасні будинки - Етапи будівництва каркасного будинку

Етапи будівництва каркасного будинку

У нинішній статті ми розберемо будівництво каркасного будинку по кроках від виконання робіт нульового циклу, аж до здачі каркасного будинку в експлуатацію. Розуміння того, що відбувається на будівельному майданчику надзвичайно принципово не лише для проектувальників і робітників, однак і для клієнта. Дуже бажано, щоб і ви володіли інформацією, що до чого в каркасному будівництві.

Отже, почнемо розбирати каркасну технологію по етапах. Ділянка під будівництво мається, проект готовий, далі, фактично, роботи.

Етапы будівництва каркасного будинкуПочаток будівництва стандартний, всі починають з підготовки ділянки забудови та будівництва основи будинку - фундаменту. Земельну ділянку згладжують. Прибирають всі перешкоди, знімають верхній шар дерну, з травою, камінням. Корчуют кущі і дерева, що заважають. Потім, розмічають контури майбутнього будинку, в узгодженні з проектом, який на цей момент вже повинен бути готовий. Потім споруджують фундамент. Будівництво фундаменту, основи будинку - досить тривалий етап. В особливості, якщо фундамент робиться на місці будівництва із залізобетону, а не скажімо, з готових бетонних блоків. Бетону треба дати добре затвердіти. І лише потім починати роботи з монтажу каркасу. Зведення фундаменту традиційно проводять навесні, коли зійдуть весняні талі води. Таким чином, мається на увазі, що головні роботи з деревиною та каркасом пройдуть в комфортну погоду, влітку і до початку осені, коли каркас повинен бути вже повністю готовий і накрита покрівля. Щоб проводити оздоблювальні роботи і прокладку комунікацій вже в критому каркасі.

Коли фундамент каркасного будинку буде готовий, потрібно провести ретельну гідроізоляцію, за допомогою покриття його поверхні толем або бітумною мастикою. Далі слідує принциповий, важливий крок - з'єднання дерев'яних конструкцій каркаса будинку і його фундаменту (з бетону). Для цього встановлюється нижня обв'язка (периметр) з дощок - обрис з дошки по всім контурам, периметру стін і внутрішніх перегородок майбутнього будинку. Дошки обв'язки неодмінно оброблені антисептиком під тиском, тому що ця ділянка каркаса ближче до вологої землі і найбільше піддається дії води. А деревина вкрай не любить перезволоження. Дошки нижньої обв'язки монтуються на фундаменті особливими анкерними болтами або на шпильках, завчасно замурованих у фундамент, ще на стадії заливки основи.

Четвертий великий етап будівництва каркасного будинку - Нижня перекриття. На дошки обв'язки встановлюють каркас нижнього перекриття будинку. Воно складається з комплекту двотаврових балок або міцних дощок, покладених одна за однією, із заданим інтервалом. Перекриття знизу підшивається спеціальною сіткою для утримання плит утеплювача. Всередину секцій каркаса перекриття встановлюється утеплювач, а зверху на поверхню перекриття натягається пароізоляційна плівка. У підсумку, перекриття зверху зашивається OSB плитою. Таким чином формується чорнова підлога.

На перекритті, як на великому робочому столі, збираються і встановлюються секції стінок з готових каркасних блоків або окремих дощок, погонажа. Коли змонтовані всі стінки і перекриття 1-ого поверху; встановлюється перекриття між поверхами (подібне нижньому). На міжповерхове перекриття встановлюються каркасні стінки другого поверху або мансарди.

Подальший крок - монтаж кроквяної системи даху. Потім - покриття покрівлі каркасного будинку. Коли це все виконано, деревина каркасних конструкцій виявляється вже убезпечина від впливу атмосферних опадів.

Стінки каркаса ззовні обшиваються OSB плитою і пароізоляцією. Подальшими кроками будуть: обробка будинку ззовні (монтаж зовнішньої обробки), збірка комунікацій усередині стінок; потім укладання утеплювача в стіни каркаса; зашивання пароізоляцією і врешті-решт - нашивка внутрішньої обробки стін.

Ще в будівництві каркасного будинку чимало маленьких, однак, принципових кроків: пристосування водостоків; монтаж вікон і дверей; установка сходів; тестування і пуск інженерних систем.

Фото Каркас