Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасні стіни і перегородки

Каркасні стіни і перегородки

І ось ми і підійшли до основ: зборці безпосередньо каркаса будинку - його несучих стін і внутрішніх перегородок.

Каркасні стіни умовно слід розділити на несучі стіни (зовнішні і внутрішні) і внутрішні не несучі перегородки. Несучі стіни володіють підвищеною міцністю, вони монтуються з потужних двотаврових балок або цілісних дощок. Внутрішні перегородки не приймають на себе навантаження від маси будинку і служать тільки для поділу приміщень на кімнати.

Як і на інших етапах будівництва дерев'яного каркасного будинку, підготовка та планування конструкцій мають першорядне значення. Спочатку, на площині перекриття (чорновій підлозі), роблять розмітку. Послідовність монтажу стінових блоків прописується в проекті, так що в підсумку, монтажникам залишається лише все вірно зробити, не розмінюючись на здогадки і підгонки по місцю.

Каркасні стіниБереться перша ділянка каркасної стінки, укладається на перекритті, згідно розмітці. Потім цей блок стіни піднімається у вертикальне положення, проміряється рівень (секція стіни повинна розташовуватися строго вертикально). Потім блок стіни кріпиться за допомогою саморізів до перекриття будинку через лежак. Щоб утримати першу ділянку стіни і не спотворити її вертикальний рівень, їх зміцнюють тимчасовими додатковими розпірками, що дають достатню жорсткість. Коли периметр стін каркасного будинку замкнеться - ці тимчасові розпірки прибираються.

Коли перший стіновий блок встановлений, встановлюють наступний, суміжний. Кріплять його вже не лише до перекриття, а й до першого елемента стіни, вже поставленої секції. І за такою схемою далі, доки всі стінки і перегородки не будуть поставлені.

На стінах і перегородках роблять особливі вставки з дошки, в місцях примикання решти ділянок стін, щоб було до чого їх кріпити. Більш складні ділянки каркасних стін - місця де будуть вікна і двері. Тут маються досить великі ділянки без опорних вертикальних стійок, а міцність конструкції зобов'язана зберігатися. В цих місцях використовують поперечні посилені вставки з подвійної дошки.

Стосовно кріпильних елементів. Самі стінові блоки збиваються, за допомогою оцинкованих гвинтових цвяхів. Між собою блоки монтують саморізами і шпильками з гайками. В якості додавання до головного кріпленню, стінки між собою ще збиваються цвяхами. Установку, збірку цвяхами здійснюють вручну, або з використанням пневматичних молотків.

Фото Каркас