Сайт
Головна - Каркасні будинки - Перекриття в каркасному будинку

Перекриття в каркасному будинку

Зараз, докладніше зупинимося на головних етапах каркасного будівництва. В наданій статті поговоримо проперекриття в каркасному будинку. Ми поговоримо про конструкції перекриттів і технічні методи його монтажу, принципових аспектах.

Нижнє перекриття встановлюється в каркасному будинку конкретно на нижній обв'язці, яка є типовим буфером між фундаментом і дерев'яним каркасом. Основа нижнього перекриття являє собою комплект двотаврових балок, які постелені паралельно одна до одної з певним інтервалом. Зустрічаються досить складні по конфігурації проекти будинків, а отже, може бути використано комбіноване розміщення балок перекриття.

Каркас перекриттяБезсумнівно, чим частіше розміщуються балки перекриття - тим воно буде міцніше. Тут проектувальнику потрібно принципово відшукати кращий баланс між надійністю перекриття та економією будматеріалу. Ще принциповим моментом при визначенні відстаней між опорами є звичайні розміри OSB і плит утеплювача. Виходить, що треба підібрати крок між балками перекриття, кратний габаритам утеплювача та оздоблення. Тоді буде мінімум відходів цих матеріалів і це добре.

Балки перекриття кріпляться до обв'язки будинку саморізами або вкритими цинком цвяхами. Периметр перекриття зашивається дошками такої ж ширини, як і двотаврові балки.

Для підвищення жорсткості, двотаврові балки ще з'єднуються поперечними розпірками з дошки. Групувати між собою балки, поперечки, дощечки обв'язки і периметра - завдяки різному кріпленню: саморізами або цвяхами, під кутом; за підтримки особливих залізних кріпильних пластинок; через дод. відрізки дошки - в накладку.

Перекриття утеплюють мінватою, базальтової ватою або пінополістиролом. Щоб утримати утеплювач в інтервалах між опорами, вживається особлива сіточка, яку нашивають знизу каркаса перекриття.

Зверху, після монтажу утеплювача та нашивки пароізоляції, наверх перекриття монтують листи OSB плити, за підтримки маленьких саморізів. Пізніше, вже на кроці обробки, на цю базу з ОСП кладеться паркет або інше підлогове покриття.

Принципово при монтажі нижнього перекриття враховувати місця входу комунікацій всередину будинку. Якщо в будинку будуть теплі підлоги, це ще вносить свої корективи в характеристики перекриття, однак про це ми поговоримо в статті про монтаж теплих підлог в каркасному будинку.

Фото Каркас