Сайт
Головна - Каркасні будинки - Швидкомонтовані каркасні будинки

Швидкомонтовані каркасні будинки

Є три принципово різних варіанти зборки деревного каркаса. У головному, самому старому і елементарному варіанті основа каркаса збирається прямо на будівельному майданчику з погонажа дощок та іншого пиломатеріалу. В іншому, основа збирається з готових секцій каркасних стін, перегородок, кроквяних ферм завчасно зроблених на заводі і поставлених на місце будівництва. У 3-му, каркасний будинок збирається з блоків, готових сендвіч панелей, що включають відразу і обшивку і утеплювач та оздоблення.

Ясно, що 1-ий варіант складання на місці володіє перевагою лише для дрібних приватників, які будують каркасний будинок самостійно. Цим методом користуються дрібні, молоді буд. фірми, які не мають своїх виробничих потужностей, або особисті забудовники, які будують каркасний будинок без сторонньої допомоги. Головні недоліки зборки за місцем з погонажу дошки: підвищена трудомісткий і тривалість робіт, знижена технічна точність виробництва частин каркаса, велика залежність від погоди, навіть якщо на ділянці обладнаний критий поміст де є все для розпилювання дощок.

Третій варіант, сендвіч панелі - допускають, що секції стінок постачаються на будівельний майданчик вже укомплектованими: нашита OSB плита, пароізоляційна мембрана, вітрозахисна плівка, закладений в стінки утеплювач, прокладені секції труб комунікацій або канали для них. Такий конструктор збирається дуже швидко. Проте є і розряд недоліків: обмеженість будівельних рішень т. як. панелі зазвичай бувають двох-трьох видів; знижена міцність будинку в цілому, тому що у випадку з монтажем OSB плити на завчасно зібраний каркас, можна застосувати пересікання стиків каркаса і обшивальних плит, таким чином, позбувшись ослаблених ділянок на швах; пароізоляція и вітрозахист також не настільки ефективні, бо це не єдиний покрив, а покрив роздільно кожного блоку.

Більшість великих, серйозних фірм, що займаються зведенням швидкомонтованих каркасних будинків, використовує 2-ий варіант збірки - більш вивірений і дієвий згідно розуміння монтажу каркасу і якості робіт. На виробництві, під серйозним контролем технологів робляться секції каркасних стінок. Це лише деревні конструкції з дошки. Готові секції каркаса постачаються на будмайданчик, і вже слідом за тим монтуються в єдину конструкцію каркаса будинку, потім обшиваються OSB плитою, вітрозахистом, пароізоляцією, заповнюються утеплювачем.

Таким чином, використовуючи готові секції каркаса, виготовлені на заводі, ми отримуємо каркасний будинок з максимальною міцністю і надійністю, яких не досягти при збірці каркаса з простого пиломатеріалу безпосередньо на місці будівництва. Роботи по обшивці будинку стружкової плитою виробляються вже на самому будівельному майданчику, коли основа вже зібрана. Це дає можливість забезпечити достатньо високу жорсткість каркасних конструкцій і дуже якісно захистити каркас будинку, тому вітрозахист виходить безперервним шаром, а не шматками, як у варіанті з сендвіч панелями.

Та ж ситуація і із збіркою каркаса даху. Потрібно враховувати, що в порівнянні з каркасними стінами - основа даху, кроквяна система, куди складніша. Тут не лише прямі кути і стики. Складати кроквяну систему на місці з дощок - справа важка і затребує найвищої підготовленості робітників. Справу ускладнює ще й той факт, що чіткі і серйозні роботи ведуться на великій висоті 6-7 м, що, природно, вносить свої корективи в роботу. Кроквяна система прораховується і виповнюється з особливою пунктуальністю, щоб на неї ідеально лягла покрівля.

Рекомендується збирати кроквяні системи дахів з готових ферм, зроблених з найвищою точністю на заводі. Використовуючи звичайний підйомник або просто мотузки, робочі піднімають ферми вгору і елементарно ставлять, кріплячи їх до каркаса стінок і одну до однї. У підсумку: дах рівненький, збирається швидко і без необхідності чіткої підгонки в некомфортних і небезпечних умовах висоти.

Фото Каркас