Сайт
Головна - Каркасні будинки - Збірка дерев'яного каркаса будинку

Збірка дерев'яного каркаса будинку

Каркасні будинки - це, за великим рахунком, результат Західного підходу до будівельних технологій. У каркасному будівництві, відстежується безкомпромісне прагнення до уніфікації виробництва деталей і їх складання. Може бути, що завдяки цьому, зараз каркасна технологія реально лідирує на Світовому ринку будівництва приватних будинків.

Досить привести паралелі з традиційними російськими будинками-зрубами і зіставити їх з каркасними дерев'яними будинками. Зруб з колоди - це складна споруда, де від будівельників потрібна чимала майстерність, творчість, якщо хочете, при підбірці і підгонці колод, ну і в кінці кінців - з'єднання без цвяхів, на пазах ручної вирубки.

Процес збирання дерев'янного каркаса

Каркасне будівництво має абсолютно інший підхід, лише не враховуючи того факту, що головним матеріалом залишається деревина. Розробка збірки уніфікована в каркасних будинках до межі. Проект робиться так досконально, що робітникам-монтажникам не потрібно бути істинними "зодчими-червонодеревниками", а досить володіти елементарними навичками столярних робіт і слідувати інструкціям в проекті.

Всі деталі й вузли каркасного будинку стандартні і уніфіковані: стандартні стійки, балки, лежаки. Тільки в деяких не стандартних варіантах і проектах доводиться робити деяку кількість нестандартних деталей. Ну і природно ж кріплення: покриті цинком цвяхи, саморізи. Готові дерев'яні конструкції каркаса в загальному піддаються мінімуму не стандартної обробки. Конструкції елементарно інсталюються на свої місця, згідно проекту і з'єднуються цвяхами. Такий підхід суттєво знижує запити до кваліфікації та досвіду будівельників, прискорюєпроцес монтажу дерев'яного каркаса.

Те, що Західні забудовники не посоромилися підключати в роботу цвяхи та інші металеві кріпильні засоби - величезний плюс. Не потрібно боятися, що цвяхи будуть недобре взаємодіяти з деревиною. Іржавіти цвяхи не будуть, в слідстві цинкового покриття і найвищої захищеності каркаса від зовнішніх агресивних факторів.

У свою черговість, цвяхи надзвичайно непогані, як кріпильний елемент. Збірка виходить швидкою і не складною. А якщо використовувати пневматичні молотки, то продуктивність зростає в рази. Організований на цвяхах каркас будинку отримує надзвичайно вищу об'ємну твердість, що і є передумовою високої міцності будинку, при зовнішній, удаваній крихкості і витонченості каркасних конструкцій.

З'єднання частин каркаса максимально елементарні. Коли дошки стикують під прямим кутом, цвях забивають в площину однієї дощечки і вганяють у торець другої. Такі з'єднання необхідно підсилювати шляхом забивання додаткових цвяхів під кутом близько 45 град, з другої дощечки в першу.

Коли потрібно зростити дві дошки, співнаправлені в одну сторону, то їх або збивають, наклавши краї на 20-30см, або вживають т. зв. ляпуху - шматок дощечки довжиною 25-35см. Об'єднувані дошки зістиковують торцями і прикладають на стик ляпухи. Потім поперемінно збивають ляпуху і дощечки в загальну конструкцію.

Трапляється, що з'являється потреба збільшити міцність стиків дощок, збитих під кутом 90 град. (Це особливо характерно при зборці перекриттів). У даних варіантах виправдане використання доп. залізних кріпильних пластинок.

Крім цвяхів, при зборці каркасів будинків мають всі шанси використовуватися т. зв. МЗП - залізні зубчасті пластинки, з листового металу, одна зі сторін яких, виконана у вигляді дуже великого числа шипів-зубів. Такі пластинки набивають на місця сходження двох і більше частин каркаса (дощок), скріплюючи їх у суцільну конструкцію.

Фото Каркас