Сайт
Головна - Каркасні будинки - Проекти каркасних будинків з мансардою

Проекти каркасних будинків з мансардою

Дерев'яне каркасне будівництво здобула масштабне розподіл в малоповерховому приватному будівництві. В більшості своїй, на основі каркасної технології зводять: одно-, півтора-та двоповерхові дерев'яні будинки. Як виняток, на основі даної технології будують трьох-чотирьох поверхові сімейні готелі та адміністративні будівлі. У даний момент найбільш поширені і популярні полуторні будинки у великій різноманітності форм і архітектурних рішень, на тлі 1 і 2 поверхових. Тематика цього огляду - каркасні будинки з мансардою (полутороетажние).

Мансарда - це збільшене горищне приміщення під дахом до повноцінних житлових приміщень. Для більшого осмислення, докладніше розберемо конструкції одноповерхових і двоповерхових будинків.

Мансардний поверхОдноповерховий дерев'яний каркасний будинок - це повноцінний один поверх і дах, під яким знаходиться зовсім невелике, побутове горищне приміщення. При цьому, місце під дахом є сенс застосовувати тільки як горище, для складування якихось не габаритних побутових пристроїв та інструментів, може бути сушіння ягід, грибів, риби... проте конкретно житлове приміщення організувати під горищем не вийде - занадто мало простору. Таким чином, слід вважати, щоодноповерховий будинок - не повністю ефективний відносно корисної площі, по відношенню до площі фундаменту будинку.

Каркасний будинок в два повновагих поверхи характеризує той же недолік - неможливо достатньо повноцінно застосовувати місце під дахом. Тоді двоповерховий будинок зобов'язаний володіти достатньо великою площею, щоб не виглядати як вишка, каланча. Таким чином, двоповерховий будинок виходить надзвичайно масштабним і досить дорогим, тобто відмінно придатним, тільки для величезний сім'ї.

Каркасний будинок з мансардою володіє однією принциповою особливістю: 2-ий поверх, у такому випадку, суміщений з горищним приміщенням і плавно переходить в нього. Таким чином, при не надмірній загальній висоті будинку, виходить найбільша віддача в корисній площі.

Ясна річ, що 2-ий поверх (полуторний), мансарду неможливо назвати повноцінним, корисна площа мансардименше площі першого повного поверху, в зв'язку з тим, що у скатів даху дистанція від підлоги до крокв - тільки 0.8-1 м. Ці простори в кутах у скатів даху, або елементарно зашивають загородками, або ставлять там інтегровані корпусні меблі, що якраз займає ці ділянки з невисокою стелею, а слідом за тим на рівні, де кут даху вже дає можливість людині розташуватися на весь зріст - починається житловий простір мансарди.

Нерідко мансарда у фронтальної стіни будинку робиться у вигляді величезних лоджій або балконів на всю широчінь будинку. Може бути ще пристосування маленького балкона, або зовсім без нього. Мансарда - це хороший прийом, для впровадження в архітектуру будинку деякої ізюминки і контрасту.

Фото Каркас