Сайт
Головна - Дах і покрівля - Дах каркасного будинку

Дах каркасного будинку

Зазвичай, основа даху - система крокв, виготовляється з деревини. До слова, це відноситься не лише додеревних і каркасним малоповерхових будинків, однак і всім іншим технологіям: цегельним, бетонним, самановим.

Безсумнівно, що деревна основа даху, прекрасно поєднується саме з несучими конструкціями дерев'яного каркасного будинку. Стиковка і з'єднання двох однорідних матеріалів (в даному випадку, деревини), завжди легше, ніж збірка конструкцій з різнорідних матеріалів. Чим вмуровувати або прикручувати дерев'яні крокви до цеглини або бетонних блоків, куди органічніше поєднати їх з дерев'яними конструкціями каркаса.

Монтаж даха каркасного будинкаЯкщо бути відвертим, кроквяна система даху Канадського каркасного будинку не дуже то й різниться від будь-якої іншої. Скатний дах - це стандартний конструктивний компонент практично будь-якого приватного будинку, і ускладнювати тут особливо нічого. Але є і ряд цікавих аспектів. Каркасний будинок традиційно криютьлегкими покрівельними матеріалами (м'якою черепицею, залізом, металочерепицею, єврошифером). Елементарно бракує резону збільшувати всі конструкції, щоб накрити дах важкою керамічною або цементною черепицею. Ці покрівельні матеріали все ж частіше застосовуються для цегляних будинків або котеджів з легких бетонних блоків. Цегляний будинок володіє величезним запасом міцності, однак щоб крокви витримали важку покрівлю, їх виконують із досить товстого бруса. Коли мова йде про каркасне будівництво - все трохи інакше: покрівля проста і це дозволяє застосовувати цілком тонкі, витончені крокви. Традиційно, матеріал для кроквяної системи - звичайна дошка, така ж або трохи могутніша, як і для решти каркасних конструкцій - стін, перекриттів, перегородок. Цього більш ніж вистачає.

Кроквяна система складається з таких частин:

- Крокви (або кроквяні ноги) - система дощок, розташованих під кутом, які утворюють скати даху.

- Стійки - дошки поперечні поверхні перекриття і приймаючі головне навантаження від всієї маси покрівлі.

- Лежаки - додаткові дошки, розташовані в площині перекриття. Їх мета: надати жорсткість системі кроквяної ноги і стійки.

- Доп. жорсткості - у разі потреби збільшити дах, в конструкцію вводять доп. розпірки, об'єднуючі кроквяні ноги і вузол кріплення лежака і стійки.

- Конькова опора - традиційно брус або конструкція, збита з декількох довгих дощок. Цей елемент вінчає дах, зводить всі крокви в загальну систему. Конькова опора базується на стійки кроквяних ферм.

- Бічні направляючі балки - у варіантах, коли площа даху досить велика, крім основної, конькової балки, в конструкцію даху вносять додаткові балки на кожному з двох скатів даху, щоб додати всій системі додаткову надійність і жорсткість. Безсумнівно, під направляючі балки встановлюють свої, додаткові опорні стійки.

Кроквяну систему даху каркасного будинку нерідко збирають з готових ферм, виготовлених завчасно на заводі. Це дає можливість підвищити точність виробництва, і відповідно: спростити та уніфікувати збірку кроквяної системи, знизити похибки. Дах повинен бути абсолютно рівний, щоб красиво виглядати і рівно розподіляти навантаження.

Фото Каркас