Сайт
Головна - Каркасні будинки - OSB плита в каркасному будівництві

OSB плита в каркасному будівництві

Орієнтовано-стружкова плита ОСП (OSB) - один з найважливіших і головних матеріалів в каркасному будівництві. Конкретно з моменту появи такого матеріалу, як OSB плита, і без того поширене на Заході каркасне будівництво отримало новий імпульс до розвитку. Чи настільки незвичайна і гарна ця стружкова плита? Давайте з'ясовувати це питання.

ОСП плита в дерев'яному каркасному будівництві використовується надзвичайно широко: це облицювання каркасних стінок ззовні, основа чорнової підлоги, база для м'якої покрівлі (бітумна гнучка черепиця), вставки зOSB використовуються в двотаврових опорах, які є основою багатьох каркасних будинків нового покоління.

OSB плита Обшивка будинкаУ чому кардинальна відмінність ОСП плити і звичайної деревини, або фанери? Деревина володіє волокнистою структурою, в той же час, як OSB плита складається з великих деревних стружок, зорієнтованих в різних напрямках, векторах і, потім, спресованих в плиту. Таким чином, виходить матеріал, по суті, з аморфною внутрішньою структурою. Це обіцяє рівні якості у всіх напрямках. ОСП плита - гідростійка, тверда, надзвичайно міцна, при цьому, досить малогабаритна і проста, відмінно приймає саморізи та інші кріпильні елементи.

Ні у якому разі, в каркасному будівництві не можна підміняти ОСП плити різними варіантами ДСП, ДВП плит. Ці плити істотно поступаються ОСП в міцності, гідростійкості і терміні служби. Крім всього вищевказаного, ці плити містять фенол, дуже шкідливу для людини речовину. OSB - повністю безпечна!

Природно, каркасна будівельна технологія істотно старіше, ніж всі інноваційні стружкові плити. Раніше площини каркаса зашивали звичайною або шиповану дошкою, істотно пізніше - фанерою. Однак, природно, плити OSB в рази перевищує всіх попередників, за всіма характеристиками: міцності, довголіття, гідростійкість, дешевизна.

Для різних елементів каркасного будинку використовуються ОСП плиту різної товщини, від 9 по 18 мм. Найбільш товста плита йде для зашиття перекриттів, створення чорнових підлог, середня по товщині плита використовується для обшивки каркасних стінок, тонка вживається для виробництва двотаврових балок.

Фото Каркас