Сайт
Головна - Каркасні будинки - Всесезонне каркасне будівництво

Всесезонне каркасне будівництво

У нинішній статті ми поговоримо про один із значущих плюсів деревного каркасного будівництва. Мова піде про те, що дерев'яне каркасне будівництво є всесезонним.

І справді, роботи з бетоном, цементом, на яких зав'язане будівництво з цегли або бетонних блоків, вимагають особливих теплових режимів - плюсових температур. Просто при холоді, температурах нижче нуля, хім. реакції в розчині цементу проходять не вірно, волога замерзає. Від цього міцність з'єднань може знизитися в рази. Навіть внесення особливих морозостійких добавок не особливо допомагають. При сильному холоді добавки малоефективні, правда і перебір з противоморозними добавками не йде на благо якості і зовнішній красі цегляних фасадів. Починають виступати солі тощо.

Всесезонне будівництво цілий рік

Каркасні будинки, насправді, в процесі побудови вимагають мінімум видів робіт, які залежать від погодних та температурних умов. Зокрема фундамент, виконується з бетону. За великим рахунком - це і все. Фундамент краще робити навесні, незабаром після танення снігу і сходу весняних вод. Таким чином роботи по зведенню каркаса припадуть на комфортний період, тепле і сухе літо - найкращий час для роботи з деревиною. Ймовірний ще варіант закладки фундаменту з осені, до настання заморозків, з розрахунку розпочати каркасні роботи навесні. Однак за інших рівних, кидати фундамент на зиму - ризиковано. Потрібно забезпечити його захист, укрити.

Найбільш важливо, звести основи каркасних стінок, зібрати кроквяну систему і накрити покрівлю в теплий літній час. Після цього каркасний будинок фактично захищений. Коли встановлена ??зовнішня облицювання стінок з OSB плити, і нашита вітрозахисна мембрана, можна проводити роботи з утеплення каркаса, проводці комунікацій, установці внутрішньої обробки (гіпсокартону) всередині за будь-якої погоди.

Для більшого захисту будинку, слідом за обшивкою стінок ззовні, ставлять вікна і двері. При такій послідовності робіт, до пізньої осені і взимку робітники зможуть цілком затишно прокладати комунікації в стінках і перекриттях будинку; монтувати утеплювач, встановлювати чистові підлоги, робити внутрішню обробку стінок, ставити техніку, вбудовувати корпусні меблі.

Не рахуючи всесезонності, саме будівництво каркасного будинку досить швидкоплинна. При вірному плануванні робіт; своєчасному надходженні фінансів, каркасний будинок, починаючи від фундаменту і закінчуючи повною готовністю, реально виконати за 7-9 міс. Це приємно виділяє Канадські каркасні будиночки в порівнянні з іншими технологіями малоповерхового будівництва. Приміром, цегляний котедж середніх розмірів зрідка вдається до кінця вибудувати за 1 сезон, а зруби (дерев'яні будинки) вимагають і того більше: мінімум два сезони. Тільки коли будинок пройде усадку, його можна доробляти і здавати в експлуатацію. Якщо не дати зрубу вистоятися 1-2 сезони, і зробити фінішну обробку, вставити вікна і двері - все деформується і піде прахом.

Фото Каркас