Сайт
Головна - Енергозбереження - Базальтова вата та інші види утеплювачів

Базальтова вата та інші види утеплювачів

Традиційно дерев'яні каркасні будинки утеплюють мінеральною ватою або плитами пінополістиролу. Однак, варіантів вибору утеплювального матеріалу куди більше. Можна в якості утеплювача використовуватибазальтову вату, скловату, пенозол, легкий саман тощо. Про ці утеплювачі і піде мова в даній статті.

Базальтова ватаБазальтова вата. Волокнистий утеплювач. Виготовляютьбазальтову вату з розплавленого базальту (камені, гірська порода) з додаванням відходів, шлаків від металургійного виробництва. Застосовується для теплової та звукової ізоляції стін. У тому числі застосовується для утеплення стін і перекриттів вдерев'яних каркасних будинках.

Скловата представляє собою волокнистий матеріал з найтонших скляних волокон, ниток. Це відходи від виробництва скла. Непогано замінює за властивостями мінеральну вату. Однак, є ряд незручностей, пов'язаних з колючістю цього утеплювача. Монтаж скловати в стінах каркасу доводиться здійснювати в спеціальних рукавичках; користуватися респіратором (щоб найдрібніші волокна стекловти не потрапили в дихальні шляхи робітника) та іншими захисними засобами.

Пінозол, або рідкий пінопласт. Пенозол являє з себе піну, рідина, яку заливають під тиском в секції каркаса, де вона і застигає, стаючи відмінним шаром теплоізоляції.

Легкий саман. Житня солома, вимочена в розтопленій у воді глині. Відмінний тепло- і звукоізолятор. А головне, такий утеплювач природний, натуральний, безпечний і вкрай доступний. Мінусом можна вважати те, що роботи з виготовлення та монтажу легкого саману до крайнього ступеня брудні, в прямому сенсі...

Тюки соломи. Коли комбайн йде по полю і збирає зернові, він викидає відходи - солому, упаковану в тюки. Цими тюками можна закладати стіни, проміжки в дерев'яному каркасі будинку. Це відмінний і не дорогий утеплювач!

Утеплення базальтовою ватою

Фото Каркас