Сайт
Головна - Каркасні будинки - Стіни каркасного будинку

Стіни каркасного будинку

Найбільший секрет і перевага дерев'яного каркасного будинку - це його стіни. Стіни каркасного будинку - складна багатошарова конструкція, що поєднує в собі несучу складову, утеплювач, захист від вологи, вітру і механічних впливів, а також декоративну зовнішню і внутрішню обшивку. При цьому, товщина стін каркасного будинку зовсім не велика, в порівнянні з будинками, побудованими за іншими технологіями.

Стіни каркасного будинку, при загальній товщині не більше 0.3 м, за теплоізоляційними характеристиками наближаються до цегляної стіни, товщиною 3 м!!! І саме в стінах, криється секрет, чому вартість будівництва каркасного будинку, в середньому нижче більшості популярних технологій.

Каркасні стіниКаркасна стіна, зроблена за класичною канадської технології, являє собою, власне, каркас із соснової дошки, що утворює опорну сітку з вертикальними несучими стійками та їх горизонтальних зв'язків. У проміжках між дерев'яним каркасом - порожнини, в які монтується утеплювач (мінеральна вата, скловата, пінополістирол, пінні утеплювачі тощо). Зсередини каркасна стіна обшивається пароізоляційною мембраною, яка захищає гігроскопічний утеплювач від внутрішніх випарів будинку. Зовні, стіна обшивається OSB плитою і вітрозахисною плівкою. OSB надає додаткову твердість каркасу, а вітрозахист оберігає конструкцію від продування. Зовнішнє оздоблення будь-якої конструкції (цегла, сайдинг, термопанелі тощо), також додатково захищають стіни каркасного будинку від зовнішньої вологи та вітру. Внутрішня обробка приміщень, реалізує здебільшого декоративні функції.

Монтування каркасних стінДекілька слів, що до застосовуваної деревини. Це суха дошка хвойних порід (рекомендована вологість - 18%-20%). Габарити дошки можуть бути різними, і це предмет розрахунків для проектувальника. У середньому, ширина дошки 150-250 мм, товщина 45-60 мм. Дошка для нижньої обв'язки будинку, що безпосередньо контактує з бетоном фундаменту, обов'язково просочується антисептиком, для захисту від гниття і вологи. Всю дошку для каркаса необхідно також покривати антисептиками проти вологи, гниття, паразитів, а також антипіренами, що захищають деревину від вогню. Складання каркасу, рекомендується здійснювати оцинкованими цвяхами, для запобігання їх корозії та подальшого ослаблення з'єднань і конструкції в цілому.

Фото Каркас