Сайт
Головна - Енергозбереження - Утеплення каркасного будинку пінопластом

Утеплення каркасного будинку пінопластом

Каркасні конструкції - це комплекс матеріалів з різними властивостями і призначенням. Так, дерев'яний каркас з дошки або бруса виконує несучі функції; OSB - огороджувальна конструкція, плюс додає жорсткість будовою. А ось в порожнечах дерев'яного каркаса, простінках встановлюється утеплювач.

Для утеплення дерев'яного каркаса можна використовувати цілий набір різних матеріалів: мінеральна вата; скловата; базальтова вата; пеноплістірол; тирсу; тюки соломи; пінні утеплювачі. Найбільш популярне утеплення дерев'яних каркасних будинків мінеральною ватою. Але чималий відсоток каркасів утеплюється плитами пінопласту. Сьогодні ми якраз будемо розбирати, як утеплювати дерев'яний каркасний будинок пінопластом.

Утеплення пінопластомТехнологія утеплення пінопластом досить проста й очевидна. Плити пінополістиролу розрізають. Ширина смуг така, щоб пінопласт щільно, (але без зайвих зусиль) укладався в простінки, проміжки між стійкамидерев'яного каркаса. За великим рахунком, можна садити пінопласт на клей, що наноситься на задню поверхню плит OSB, якими обшитий каркас зовні. Але, в більшості випадків це не потрібно. Пінопластвстановлюють у кілька секцій каркаса і відразу зашивають внутрішню поверхню стін пароізоляційною плівкою. Таким чином пінопласт вже не випаде.

Переваги утеплення каркасних стін пінопластом(плитами пінополістиролу).

- Пінопласт технологічний. Його зручно і легко різати.

- Плити пінопласту жорсткі. Це означає, що пінопласт буде стояти на своїх позиціях в каркасі і не просяде з часом, як це буває з деякими м'якими утеплювачами (мінвата, скловата).

Монтаж, утеплення стін пінопластом проводиться дуже швидко.

- Пінополістирол вкрай довговічний, так що проводити капітальний ремонт і міняти утеплювач в каркасі доведеться не скоро.

- Пінопласт - екологічно безпечний матеріал. Він абсолютно нейтральний і нешкідливий для мешканців майбутнього каркасного будинку.

Недоліки утеплення дерев'яних каркасів екструдованим пінопластом.

- Пінопласт горючий. У разі загоряння в будинку, пінополістирол почне плавиться, виділяти їдкий дим, таким чином труїти людей, що намагаються полишити будинок, що зайнявся.

- Твердий пінопласт може бути підданий атаці хробаків - пацюків і мишей. Ці тварюки запросто вигризут собі нори в плитах пінопласту і будуть дошкуляти господарів своїми набігами. При цьому, вони будуть жити прямо в стінах.

- Теплоефективність пенополістиролових плит, як утеплювача, нижче, ніж у мінеральної вати.

Ми змалювали особливості технології утеплення каркасного будинку пінопластом. Вказали на недоліки і достоїнства цього виду утеплювача. Чи застосовувати монтаж утеплювача пінопласту в своєму будинку - вирішувати вам!

Фото Каркас