Сайт
Головна - Енергозбереження - Утеплення каркасного будинку

Утеплення каркасного будинку

Дерев'яні каркасні будинки, побудовані за канадською технологією, мають репутацію одних із самихтеплих. Навіть за полярним колом, нафтові компанії будують для своїх вахтових робітників такі каркасні швидкозбудовані будиночки. Враховуючи суворість клімату тих місць, це говорить багато про що в планікаркасної технології та теплоти стін. Головна причина такої високої теплоізолірованності конструкцій - використання великого шару утеплювача в каркасних конструкціях стінах, перекриттях, даху.

Як зрозуміло, чим менше щільність утеплювача, чим повітряніший матеріал, більше в ньому повітряних вкраплень, прошарків - тим кращі його теплоізоляційні характеристики. До таких утеплювачів відносятьсямінеральна вата, пінополістирол, скловата, базальтова вата і подібні.

Монтаж утеплювачаУявіть собі, мінеральна вата - це насправді, самий звичайний камінь, граніт, гірська порода, лише оброблена згідно з особливою технологією, розплавлена ??і розпушена до виду волокон в спеціальній установці. А зараз зіставте собі теплоізоляційні характеристики звичайного каменю і мінеральної вати, яка отримана з того ж каменю... Низька щільність і дуже багато повітряних прошарків, пустот між волокнами, роблять мінеральну вату таким дієвим утеплювачем. Саме тому, серед інших видів утеплювача, плити мінеральної вати використовуються в 80% випадків для утеплення дерев'яних каркасів і металлокаркасов. Всі інші (пінополістиролові плити, скловата, базальтова вата тощо) - використовуються куди рідше, тому що поступаються мінваті і за теплоізоляційними властивостями і з пожежної безпеки, і по складності монтажу.

Коли будинок будують з цегли, колоди або бетонних блоків, цих матеріалів для несучих конструкцій, то немає можливості використовувати досить великий шар утеплювача. Стінки і без такого мають не маленьку товщину. А самі вищезазначені будматеріали не володіють хорошими теплоізоляційними характеристиками. Їх основна функція - утримання навантажень, це чисто конструкційні матеріали для несучих стін. Каркасний будинокунікальний тим, що при загальній зовсім невеликій товщині стіни, дерев'яний каркас гарантує найвищу несучу здатність будівлі, а ще, дозволяє розмістити в себе величезний шар утеплювача (близько 150-200мм). Це дуже багато, враховуючи тепловий коефіцієнт мінвати...

При укладанні утеплювача в каркасних стінках, перекриттях і даху, принципово не створювати містків холоду. Це означає, що утеплювач треба вставляти в проміжки між стійками каркаса з маленькою натяжкою і без впровадження сторонніх і зайвих кріпильних елементів, для з'єднання мінвати з каркасом або його зовнішньої обшивкою з OSB.

Мінеральна вата нарізається смугами, ширина яких, дещо перевищує інтервали між опорами каркаса, щоб утеплювач тримався за рахунок цього легкого ущільнення, сминания і не просідав вниз стін. Назовні утеплювач вилізти не може в-слідстві наявності плити OSB. Усередині його утримує пароізоляційна плівка.

Утеплення каркаса мінеральною ватоюТермічні розрахунки демонструють, що найбільші тепловтрати в будь-якому приватному будинку відбуваються через вікна, двері, дах і нижнє перекриття. Зрозуміло, що з вікнами і дверима ми за допомогою утеплювача нічого не вирішимо. Тут потрібно просто застосовувати якісні вікна та двері, досить теплі самі по собі. Також важливо правильно їх встановлювати на свої позиції і ущільнювати, утеплювати закладати щілини. Але от з перекриттям і дахом треба щось вирішувати! Згідно даного факту, в стінках укладається звичайний одинарний шар мінеральної вати. У перекритті ж і між кроквами даху - півтора шару.

Згідно тим же тепловим розрахунками, каркасний канадський будинок - найтепліша з усіх нині існуючих технологій малоповерхового будівництва. Щоб отримати той же рівень теплоізоляції, що і каркасна стінка шириною 20-25см потрібен дерев'яний зруб товщиною в 2-3 колоди, стінка з бетонних піноблоків шириною 60-70см, а цегляна кладка - більш 1м завтовшки! Вражаючий розрив!

Фото Каркас