Сайт
Головна - Комунікації - Тепла підлога в каркасному будинку

Тепла підлога в каркасному будинку

Теплі підлоги все наполегливіше вступають в моду. Ми все частіше можемо побачити їх використання і установку в сучасних заміських, малоповерхових будинках, побудованих, серед інших і згідно каркасною технологією (канадський дерев'яний каркас). За фактом, установка теплих підлог в конструкціях дерев'яного каркасного будинку, має ряд специфічних тонкощів, властивих лише цьому класу інженерних систем. Тому, я вважаю, було б розумно просвітити майбутніх домовласників і початківців будівельників на предметтеплих підлог докладніше. Зрозуміло, що для звичайної пересічної людини, теплі підлоги - це лише приємне, тепле відчуття під ногами. Але за цим комфортом стоїть досить складна технічна система. Так а що ж там, усередині підлоги?

Камфортна тепла підлогаПринцип дії теплих підлог побудований на тому, що в листковій системі підлоги розміщують нагрівачі. Нагрівачі бувають різні - це пластмасові труби з теплоносієм або електричні нагрівачі. Труби, природно, істотно поширеніші. Грунтуючись на теплих підлогах, зібраних з труб, ми і станемо далі розбиратися зобладнанням теплих підлог в каркасних будинках. Теплі підлоги, зроблені на електронагрівач також цікаві, але про них ми будемо говорити в одній з майбутніх статей, окремо.

Встановлення теплої підлоги. Теплі підлоги можна розміщувати в котеджі по-різному. Іноді її роблять вибірково, лише в деяких приміщеннях, іноді - по всьому будинку. Найчастіше, гарячі підлоги використовують у ванній кімнаті, спальнях, дитячих кімнатах. Але, визначити схему теплих підлог треба відразу, на етапі проектування дерев'яного каркасного будинку. Вирішити, в яких приміщеннях буде встановлена тепла підлога, а в яких ні. Чому так? Все елементарно! Необхідно розуміти, що теплі підлоги - це багатошарові конструкції, крім того - досить не малі по товщині. Необхідно домогтися загального рівня поверхні підлоги по горизонталі, у всіх приміщеннях, по всьому будинку (гадаю, бажаючих посперечатися з цим твердженням немає?!), Не дивлячись на те, чи є гаряча підлога, а десь звичайне просте перекриття.

Тому в приміщеннях, в яких інсталюють гарячі підлоги, передбачається перекриття, свідомо, конструктивно з найменшою висотою балок. Зрозуміло, що розходженням висот різних балок перекриття і стане, та сама товщина шару, який займе тепла підлога. Що особливо приємно, конкретно в каркасному будинку, досить елементарно втілити такі перепади висот рівня перекриттів. У цей самий час, в будинках, зведених за іншими технологіями (цегляні будинки, з легких блоків, товстого бруса) - це геть нереально, або вкрай важко. Там, щоб встановити теплі підлоги, доводиться йти на різні хитрощі, щоб хоча б скоротити різницю рівнів підлоги.

Перекриття з різною висотою встановлені. У приміщеннях, де будуть займатися теплою підлогою - висота балок перекриття на 7-10 см буде менше. Перш ніж приступати до установки власне гарячих підлог, в перекритті повинна бути вже встановлена ??нижня підшивка, яка тримає утеплювач, власне сам утеплювач, пароізоляційна мембрана і настил з OSB (чорнова підлога). Подальшим кроком слідує застилка приміщення шаром рулонної гідроізоляції. Листи гідроізоляції стеляться внакладку на 10-15см і з'єднуються за допомогою спеціального термостійкого клею. Ще гідроізоляція підлоги зобов'язана незначно підгинатися у стінок, таким чином, ізолювати їх, приблизно до рівня плінтуса.

Монтаж теплої підлогиБаза теплої підлоги, її судинна система (можна навести і таке порівняння), складена з особливих пластмасових труб. Труби укладаються рівномірно по всій площі підлоги, у вигляді контурів (таких собі спіралей). Так робиться, щоб рівно розподілити тепло по всій площі кімнати. Труби прикріплюють до OSB особливими скобами, щоб ті не зміщувалися під час заливки стяжки.

Труби утворюють комплект контурів теплої підлоги. Контури сходяться до загальної гребінки (це - аорта!), Яка в свою чергу підключається до вхідної труби. Ця труба несе теплоносій, який був нагрітий в котлі - серце системи теплих підлог, як і основного опалення будинку. На керуючій гребінці теплої підлоги ставлять автоматичні сервомотори, що дають можливість делікатно вивіряти температуру теплих підлог. При цьому, будь-яка гілка теплої підлоги, може регулюватися роздільно, автономно від інших підлог, в інших приміщеннях. Це дуже технологічно, грамотно і зручно!

Водяна тепла підлогаКонтури укладенихтруб теплої підлогизаливаються в бетонній стяжці.Стяжка підлоги, дає можливість ідеально рівно розподіляти тепло від труб, по всій площі підлоги. Також, стяжка захищає самі труби від контакту з оточуючими процесами, а значить і від ризику пошкоджень. У бетонний розчин, використовуваний для стяжки, потрібно впроваджувати особливі добавки - пластифікатори. Справа йде так, що бетон стане піддаватися підвищеній температурі, перепадів температур, при включенні-виключенні теплих підлог. Це означає, що бетон буде пересушуватися і тріскатися, руйнуватися, здуватися. Щоб уникнути термічних деформацій стяжки, в бетон і вводять ці добавки -пластифікатори.

Чистове підлогове покриття над системою теплої підлоги зобов'язане володіти рядом характеристик, також пов'язаних з важким температурним режимом, бути термостійким. Паркет, безсумнівно, не покладеш - його елементарно роздує і порве, а от інноваційні ламінати, розроблені спеціально для цих задач, відмінно застосовуються з теплою підлогою.

Фото Каркас