Сайт
Головна - Каміни - Каміни в каркасних будинках

Каміни в каркасних будинках

Встановити камін у власному особняку - це відмінна думка. Камін в будь-якому приватному будинку, гарантує інтер'єру особливий блиск; володар такого будинку може навіть асоціювати себе з «англійським лордом»; щоправда і пригрітися біля каміна прохолодним осіннім вечірком, надзвичайно добре.

В наданій статті ми поговоримо про варіанти та особливості влаштування камінів в деревних каркасних будинках.

Існують каміни різних конструкцій, від масивних, складених із цегли, до малогабаритних залізних топок. Так чи інакше, камін - джерело підвищеної температури, а це означає, що в дерев'яному будинку (наприклад - каркасному) до його стін і перекриттів висуваються особливі запити. Усюди: на підлозі, де стоїть камін, на стінках і даху - елементи конструкцій каміна і його димової труби ні в якому разі не можуть стикатися з деревом каркаса, стіновим утеплювачем або обробкою. Всі точки дотику каміна з конструкціями дерев'яного будинкузобов'язані бути захищені термостійкими матеріалами в узгодженні з нормами пожежної безпеки.

Спланувати присутність каміна в котеджі, слід ще на етапі проектування каркасного будинку. Лише в цьому випадку, при зведенні фундаменту можна встановити особливий майданчик, основу на якій стоятиме, згодом, камін. Особливо це актуально коли камін буде важким, виконаним з цегли. Так що в цьому випадку, така залізобетонна база для каміна не лише захищає конструкції дерев'яного каркасного перекриття від високої температури, що виходить із каміна, але й виконує функцію несучої основи каміна.

Камін в інтер'єріМайданчик, на місці контакту каміна з перекриттям і підлогою, покривається листами металу. Камін традиційно розташовують біля внутрішньої стінки будинку. Ділянка стінки, до якї прилягає камін виконують з цегли - у вигляді термостійкого прошарку міжкаркасними конструкціями і каміном. Цегляна вставка зобов'язана йти догори, до самого даху, аж до місця, де димохід йде назовні, через покрівлю. Ширина цегляної вставки зобов'язана розходитися в сторони від каміна на 40-50см.

Якщо камін цегляний, то димар так само виконують з цегли. Для маленьких каменів, приміром залізних топок, зручніше формувати димарі з залізної труби відповідного поперечника. Димохід неодмінно зашивають теплоізоляцією, для оберігання елементів внутрішніх конструкцій будинку, а також, його мешканців від дії підвищених температур, ризику пожежі та опіків, які цілком реальні, якщо якісь ділянки димоходу не сховати в стінках, а виставити назовні. Нагорі, трубу димоходу споряджають особливої «дахом» з листового заліза, щоб дощик не потрапляв в трубу.

Інноваційні каміни дуже гарні і естетично чудово вписуються в сучасні інтер'єри. Таким чином, камін робиться не лише як додатковий елемент до системи опалення будинку, але і як справжній домінант, прикраса в інтер'єрі!

Фото Каркас