Сайт
Головна - Комунікації - Активна вентиляція в каркасному будинку

Активна вентиляція в каркасному будинку

Каркасні котеджі, чи-то металокаркасні або дерев'яні будинки, висувають особливо високі вимоги до системи вентиляції. Слід розуміти, що існує звичайна, так звана, пасивна вентиляція; та активна вентиляція. Розберемо, чому ж обшивні дерев'яні каркасні будинки вимагають саме активної вентиляції з певним набором параметрів і вимог і що з себе являє цей клас вентиляції, її відмінності від пасивної системи витяжок.

Пасивна вентиляція - елементарна система повітроводів в стінах. Такі вентиляційні системи забезпечують прямий повітрообмін між зовнішньою атмосферою і приміщеннями будинку в співвідношенні один до одного. Це значить, що скільки повітря витягується з дому - стільки свіжого і заходить із зовнішньої атмосфери. При такій системі немає ні насоса, ні іншого пристрою, який би примусово забирав повітря ззовні і пускав його в систему під певним тиском, вже зі збільшеною швидкістю.

Активна вентиляція - система, в якій окрім голої системи повітроводів, встановлених в каркасних конструкціях Канадського будинку, знаходиться пристосування, що активізує повітрообмін. Воно збільшує рух повітря по системі, в порівнянні з природним, пасивним повітрообміном. При цьому, дана активна система, природно, регульована, і ми можемо керувати швидкістю повітрообміну, інтенсивністю вентиляції.

Система вентиляціїСистеми вентилювання дерев'яних каркасних будинків, являють з себе повітроводи, зроблені у вигляді гофрованих металевих труб високого діаметра, або металевих труб різної форми в поперечнику. Перетин повітроводів може бути досить різним, від класичного круглого, до прямокутного, багатокутного, фасонного. Квадратні повітроводи (деколи і прямокутні) час від часу дозволяють більш компактно прокласти систему вентиляції, без необхідності робити самі каркасні стіни товщішими. Найчастіше повітроводи простягають навпростець, через каркас стінок; коли це не виходить з інженерних міркувань - їх ведуть між каркасом і обробкою стін. І вже зовсім в крайніх випадках, ведуть по стінах, усередині приміщень. Але тоді їх треба обшивати додатковою теплоізоляцією і зашивати в захисні короби - що є витратою і додаткових будматеріалів та корисного простору приміщень.

Як і всяку іншу інженерну систему - вентиляцію краще прораховувати ще при проектуванні будинку, що забезпечує точність і правильність її роботи, оптимальне використання ресурсів і матеріалів для її монтажу. Значимість вірно працюючої системи вентиляції важко переоцінити, оскільки від неї залежить зручність і комфорт тих, що живуть в будинку.

Нерідко, систему активної вентиляції розумно кооперувати з повітряним опаленням, бо система повітроводів в цьому випадку робиться спільною. Це, в свою чергу, дозволяє відмовитися від використання в будинку класичного водяного опалення (з опалювальним котлом; системою труб і батарей) Таким чином можна відмінно заощадити бюджет на проводку інженерних мереж будинку. Однак, якщо питання економії не стоїть зовсім вже гостро, то розумно поставити систему повітряного опалення і використовувати її як головну, а також зробити водяне опалення, як допоміжне, резервне. Можна і навпаки. Прив'язавши їх до різних джерел енергії (газу, електрики, ДП) ви отримаєте реальну енергетичну самостійність.

Фото Каркас