Сайт
Головна - Комунікації - Повітряне опалення каркасного будинку

Повітряне опалення каркасного будинку

Як ні в якій іншій технології малоповерхове будівництво, в каркасному домобудівництві нерідко практикуєтьсязастосування повітряної системи опалення. Тому, ми вирішили цю статтю присвятити розповіді проповітряне опалення і особливості його пристрою в дерев'яних каркасних будинках, побудованих за Канадською технологією.

Ми багаторазово згадували в минулих статтях репутацію каркасних будинках, як досить теплих і легко опалювальних, скажімо прямо, без скажених витрат. Повторимося: деревні каркасні стіни - це багатошарова конструкція з наявністю пристойного шару утеплювача (мінвата), а також декількох мембран (пароізоляція, вітрозахист). Так що, стіни відмінно утримують усередині приміщень нагріте повітря, а також не пропускають зовні холодне. У цьому зв'язку, що правда, каркасний будинок вимагає систему активної вентиляції. Вентиляція включає розгалужену систему повітроводів, яку ніщо не заважає застосовувати і для системи повітряного опалення.

Повітряне опалення будинкаСутність роботи повітряного опалення досить проста. Повітря забирається ззовні будинку через особливий вхід, забезпечений системою фільтрів. Потім, повітря гріється в особливій камері, завдяки газовому пальнику або електричними нагрівачами. Майже гаряче, добре тепле повітря (дивлячись як вами налаштоване обладнання) розноситься через систему повітропроводів по всіх приміщеннях, кімнатах каркасного будинку, забезпечуючи затишну температуру.

Для економії енергоносія і заощадження тепла в повітряному опаленні ставлять особливі системи-вловлювачі нагрітого повітря (рекуператори). Вони ставляться на виході з системи назовні будинку. Виходить, що тепло, разом з нагрітим повітрям, які пройшли по системі не йде дарма назовні, а відбирається і віддається знову в систему, ніби вживається вдруге.

Плюсами повітряного опалення є: досить високий ККД; система схрещена з активною вентиляцією і не вимагає розводки власних труб- повітроводів  тощо.; високий ступінь безпеки (немає ризику, у разі прориву труб протічки і теплоносія - намочити конструкції каркаса будинку, як це буває при використанні систем водяного опалення).

Але у повітряного опалення є і ряд недоліків: повітря, що постачається в приміщення неабияк пересушене, тому рекомендується синхронізувати систему повітряного опалення з високоякісними кондиціонерами, що дають можливість зволожувати і іонізованої повітря; установка системи повітроводів досить дорога сама по собі і самі матеріали теж; економні варіанти систем повітряного опаленнямають якийсь супутній шум, що не помічається на системах високого класу (і відповідно - ціни).

Нерідко практикується монтаж в каркасних будинках відразу і повітряного, і водяного опалення. Одне стане головним, а друге - резервним. Безсумнівно, краще якщо системи будуть діяти від різних енергоносіїв. До прикладу: водяне опалення стане працювати від електричного котла, а повітряне - від газового нагрівача.

Фото Каркас