Сайт
Головна - Комунікації - Котельне обладнання Вибір котла

Котельне обладнання Вибір котла

Для опалювальної системи дерев'яного каркасного будинку дуже важливо правильно вибрати котел. Котельне обладнання, на сьогоднішній день представлене на ринку - дуже різноманітно. Спробуємо внести ясність і допоможемо домовласникам і будівельникам визначити оптимальні варіанти моделей і типів опалювальних котлів, для конкретного проекту будинку, яким вони зараз зайняті.

Першорядний фактор, за яким класифікують опалювальні котли - це потужність обладнання. Однак, чиста потужність на виході котла, тісно пов'язана з поняттям тепловтрат, по суті - ККД котла. Очевидно, що потрібно брати до уваги тільки котли з максимальним ККД. В розрахунок входить тільки потужність на виході котла, з урахуванням тепловтрат. І вже на основі цієї цифри, проектувальник повинен підібрати параметр потужності котла, виходячи з площі каркасного будинку, об'єму повітря опалювальних приміщень, параметрів витяжок тощо. Оскільки тепловтрати стін дерев'яного каркасного будинку - одні з самих менших в галузі - це радує. Значить не доведеться витрачатися на надпотужне, дороге, і накладне в експлуатації котельне обладнання. Хоча, звичайно, ще не відомо, на скільки велика площа будинку... Якщо там ціла вілла, з не одним десятком кімнат - розоритися таки доведеться. :)

Коли ми говорили про систему ГВП каркасного будинку, то згадували, що вода для гарячого опалення, також готується в казані, якщо він двоконтурний. Ось вам і другий тип класифікації: одно-і двоконтурні котли. Зрозуміло, що якщо ви виберете одноконтурний котел, то доведеться окремо купувати бойлер для нагріву води ГВП.

Другий основний вид класифікації при виборі котельного устаткування для приватних будинків: вид палива. Виділяють з цього приводу:

Газові котли;

Електричні котли;

Рідко-паливні котли (ДТ, мазут тощо);

Твердопаливні котли (працюючі на всьому, що горить: дрова, вугілля, торф, гранули, та хоч шматки своєї меблів, книги кидайте в топку, якщо у вас криза...).

Выбір газового котлаГазові котли - самі економічні вигідні. Вони і самі стоять помірно, і значно економічніше в плані витрат на опалення. Проблема газових котлів та основна причина невисокого рівня їх поширення у нас: їм потрібно, щоб до каркасному будинку був підведений магістральний газопровід. На сьогоднішній день, рівень газифікації країн СНД (не дивлячись на те, що Росія торгує природним газом направо і наліво), бажає бути кращим. А що стосується приватного сектора, де і будуються в 90% випадках малоповерхові котеджі, про яких і йдеться - то газифікація подібних ділянок не перевищує 15-20% по країні ...

Електричні котли - самі безпечні, безшумні, компактні, екологічно чисті. Однак, недоліків два: для підключення електро-котла нудна трифазна точка. Крім того, витрати на опалення приміщення електрикою - вельми високі (якщо порівняти з тим же газом).

Рідинно-паливні котли я б рекомендував застосовувати тільки тоді, коли є хороші можливості добувати «ліву» солярку ... Або там, де немає ні магістрального газу, ні електрики. В принципі, ККД таких котлів низький, продукти горіння шкідливі, роботи з котлом брудні, потрібно постійно, з участю людини, поповнювати паливо ... Так що, якщо і ставити такий котел, то не в домі, а в окремій прибудові, котельні на ділянці.

Твердопаливний котел також не блищить ККД. Однак! Не дивлячись на ряд недоліків, твердопаливний котел універсальний: буде гріти систему опалення, від усього, що горить, грубо кажучи. Так що, в лісистих або багатих вугіллям (торфом) регіонах, у глухих місцевостях - він гарний! Недоліки: треба рубати неміряно дров; якось організувати заброс палива в топку. Так що так ...

Фото Каркас