Сайт
Головна - Комунікації - Опалення в каркасному будинку

Опалення в каркасному будинку

У наданому огляді ми обговоримо основні можливі варіанти влаштування систем опалення для сучасних деревних каркасних будинків, побудованих за Канадською технологією.

Класичне водяне опалення - найбільш відомий і популярний варіант в будівництві приватних заміських котеджів. Система водяного опалення являє собою об'єднання 3-х головних елементів: котел, система труб і система радіаторів. Котли для водяного опалення розрізняють за типами енергоносія, який використовується для нагріву теплоносія. Котли можуть працювати від газу, електроенергії, дизельного пального, твердого пального (дрова, вугілля, стружкові гранули тощо.). Завдання котла, прийняти теплоносій, після проходу по системі, і знову нагріти його до заданої температури. Потім, відправити нагрітий теплоносій назад, циркулювати по системі. Труби, зрозуміло, передбачені для розподілу і руху теплоносія від котла до приймачів і випромінювачів тепла - радіаторів. Радіатори, завдяки власній геометрії, відмінно передають тепло теплоносія в атмосферу приміщень каркасного будинку.

Повітряне опалення - 2-ий за популярністю тип опалення в дерев'яних каркасних будинках. Однак, зіставляючи повітряне опалення з іншими технологіями, в деревному каркасному будівництві ступінь впровадження цього класу опалення більш високий і виправданий через низку технічних особливостей та фізичних характеристик каркасних стін. Це пояснюється тим, що в дерев'яних каркасних будинках завищені запити до системи вентиляції і є резон об'єднати вентиляцію і повітряне опалення на основі загальної системи повітроводів.

Сутність роботи повітряного опалення досить цікава і проста: в особливій камері повітря гріється від газового пальника або електроспіралі і примусово надсилається через систему повітропроводів по приміщеннях будинку. Остиваюче повітря забирається назад і повертається в камеру для нагріву.

Нагрівання інфрачервоними електричними нагрівачами. Порівняно молодий спосіб опалення каркасних будинків. Суть цього виду опалення в тому, що каркасний будинок нагрівається за рахунок самостійно працюючих, автономних електронагрівачів. Особливо актуально використання інфрачервоних обігрівачів, як допоміжної системи, що підтримує основне опалення; як сезонної, тимчасової системи опалення (припустимо, на дачі на початку осені або пізньою весною, коли ще прохолодно, але й не морози, щоб ганяти основну систему опалення); як система опалення в порівняно теплих, південних регіонах, де взагалі не трапляється грізних холодів.

Система теплої підлоги в каркасному будинку - також вважається допоміжною системою опалення. Зазвичайтеплі підлоги влаштовують не по всьому будинку, а вибірково в деяких приміщеннях, наприклад: у ванній і спальні. Однак, можна цим не обмежуватися і розташувати їх відповідно у всіх приміщеннях котеджу. При цьому, немає необхідності весь час утримувати підлоги у ввімкненому стані. Бо будь-який контур теплої підлоги управляється незалежно - можна тонко налаштовувати систему теплих підлог на потрібні температури. Десь зовсім відключити, а в якомусь приміщенні задати певну температуру, комфортну для вас.

Камін також можна умовно віднести до систем опалення котеджу. Природно, навіть при всьому бажанні, основним опаленням камін бути ніяк не може, особливо у випадку з досить великим будинком. До того ж, палити камін постійно і накладно і фізично важко. Однак, камін повністю влаштує, щоб нагріти атмосферу в будинку, припустимо, осінню ввечері або поки не запрацює система опалення, коли господар щойно повернувся в остиглий будинок, після тривалої відсутності. Тут так, зігрітися, закинувши пару дровеняк у камін - значно швидше.

Фото Каркас