Сайт
Головна - Комунікації - Електропостачання в каркасному будинку

Електропостачання в каркасному будинку

Електропостачання каркасного будинку по своєму унікальне, особливо щодо прокладки кабелів в каркасі стінок і перекриттів. Однак про все по черзі.

Як і вода, електрика, обов'язково повинна бути підведена до ділянки будівництва каркасного будинку ще при підготовці ділянки до будівництва фундаменту. Воду зі свердловини піднімає електричний насос, так що, як не крути - електрика є первинною комунікацією.

Головний кабель від системи ЛЕП підводиться до електричного щитка, суміщеному з лічильником. По-різним правилом, дивлячись які вимоги висуває РЕС, щиток кріпиться або ззовні на стіні будови, або всередині.

Усередині щитка проходить розгалуження кабелю на головні напрями і встановлюються належні автомати-запобіжники. Безсумнівно, чим більше в будинку приладів-споживачів електрики і чим більше їх сумарна споживана потужність - тим серйозніше і розгалудженіше система електропостачання, більше гілок і надійніше захисна апаратура.

Проводка электричних дротівГоловні електрокабелі проходять по конструкціях каркасного будинку і далі розгалужуються. Технічно розгалуження 1-го головного кабелю на деяку кількість більш дрібних, робиться за допомогою розподільних коробок. У пластикову коробку заводиться, надходить кабель, до нього особливим чином (за допомогою особливої техніки скрутки, ізоляції та фіксаторів) кріпляться кінці проводів підмереж (їх може бути декілька, 2-3, рідше 4). Якщо необхідно виконати розводку на більшу кількість гілок і приймачів, використовують не одну, а більшу кількість розподільних коробок.

Оскільки кабель доводиться вести через каркас стінок і перекриттів, його укладають в спеціальних захисних металевих рукавах. Така міра обумовлена пожежними нормами до проводки електрокабелів в деревних конструкціях, якими є складові каркасного будинку, побудованого за Канадською технологією. У зв'язку з необхідністю впровадження металорукавів, виходить помітне подорожчання проводки електромережі в дерев'яному каркасному котеджі. Але в сумарній вартості проводки комунікацій, ми не отримуємо великого приросту ціни. Це пов'язано з більш спрощеною технікою самих монтажних робіт з укладання кабелів в каркасі. Бо в цегляному або бетонному будинку, щоб прокласти дроти в стіні, треба бити канавки для розміщення проводів, а це дуже трудомістко. А в деревних будинках, зрубах - це і зовсім складно-здійснювана операція, і доводиться проводити дроти навпростець через стінки (у спеціально висвердлених каналах) або приховувати їх в накладних плінтусах і коробах.

Система електропостачання каркасного будинку - непроста і серйозна комунікація. Її проект повинен бути докладно складений ще на етапі планування каркасного будинку. Монтажні роботи по укладанню електромережі всередині будинку зобов'язані проводитися вірно, згідно схемам і розрахунками, зробленими в проекті. Установку електросистеми зобов'язані виконувати бригади робітників, ліцензовані на цей серйозний розряд робіт. У сучасному будинку надзвичайно багато різних приладів споживачів електрики: лампи розжарювання для освітлення приміщень, різні стаціонарні і переносні, портативні побутові прилади. Ми, сучасні люди, не уявляємо свій життєвий уклад без цілого ряду електричних пристроїв. Щоб система працювала її потрібно встановлювати з особливою відповідальністю.

Фото Каркас