Сайт
Головна - Фундамент - Стовпчастий фундамент

Стовпчастий фундамент

Для легких дерев'яних каркасних будинків, вимоги до потужності фундаменту знижені до мінімуму. Якщо каркасний будинок одноповерховий або з мансардою, але загальною площею до 80м2, то застосування стрічкового або стрічково-стовпчастого фундаменту - це невиправдані витрати. Для таких маленьких, дачного типу, будиночків, оптимальним рішенням є застосування стовпчастого фундаменту.

Стовпи повинні правильно розподілятися під несучими стінами будинку. Обов'язково по кутах, перетину стін і перегородок і рівномірно між ними. Розрахунок стовпчастого фундаменту професіоналом, є вкрай бажаним. Економити можна, але не на стійкості будинку.

Стовпи фундаменту можуть бути виготовлені з бетонних блоків, цегли, спеціально оброблених колод, армованих азбестових труб, залитих бетоном, або відлитими із залізобетону. Оптимальний вибір матеріалу для стовпів, також визначать розрахунки. Так що, якщо хочете заощадити на підставі будинку і зробити якісний стовпчастий фундамент, варто серйозно поставитися до розрахунків і проектування.

На можливість застосування стовпчастих фундаментів накладають обмеження грунту. Якщо на ділянці забудови, слабонесучі грунти, то від ідеї з стовпчастим фундаментом, швидше за все, доведеться відмовитися. А ось, в районах заплав річок - стовпчасті фундаменти незамінні для дачних будиночків.

На рахунок заглиблення стовпів фундаменту, існує два рішення: заглиблення нижче рівня промерзання, чи мінімальне заглиблення (до 0,5 м.) Недозаглибити стовпчастий фундамент до рівня промерзання - великий ризик. При весняному відтаюванні і спучуванні грунту, стовпи прийдуть у рух, і будинок може бути зруйновано або серйозно пошкоджено. Якщо зовсім трохи заглибити стовпи фундаменту (варіант для зовсім невеликих і легких будиночків), то зрушення грунту не будуть настільки критичні.

Фото Каркас