Сайт
Головна - Комунікації - Водопостачання каркасного будинку

Водопостачання каркасного будинку

Як і при будівництві будь-якого приватного будинку, при обладнанні дерев'яного каркасного котеджу, величезне значення має облаштування і проводка мережі водопостачання. У цій статті ми постараємося докладно і грунтовно розглянути всі особливості пристрою системи водопостачання в дерев'яних каркасних будинках, побудованих за Канадської технології.

Дійсно, конструкції дерев'яних каркасних стін накладають ряд досить значних змін в класичну систему водопостачання та її монтаж. Розберемо їх докладніше.

Система водопостачання дерев'яного каркасного будинку умовно поділяється на:

- Зовнішній контур. Систему забору води з джерела і доставки її всередину будинку.

Внутрішня розводка труб і прилади-споживачі води.

Залежно від типу джерела водопостачання каркасного котеджу буває централізованим - із загальної водопровідної системи селища або ж з автономного джерела: колодязя або свердловини. Якщо є можливістьпідключити систему водопостачання свого будинку до централізованої системи, трубі, то це найкраще і безпроблемне рішення. Встановлюється лічильник води, підписується договір з організацією постачальником води і всі справи.

Однак, в більшості випадків, ділянки під приватну забудову знаходяться в місцевостях, вельми віддалених від великих міст, а значить і центральний водопровід там не доступний, за рідкісними винятками. Які є варіанти замість централізованого джерела води? Потрібно отримувати воду з автономного джерела, розташованого безпосередньо на присадибній ділянці. Це може бути або колодязь, або свердловина.

Воду з криниці або свердловини піднімає електронасос і вже потім поставляє через систему трубопроводів в будинок. Це і є зовнішня підсистема системи водопостачання приватного будинку. В цілому, цей зовнішній контур нічим не відрізняється у заміських будинків, за якою б технології він би не був побудований. І каркасні будинки - не виняток.

Як показує практика приватного будівництва, організовувати на ділянці забудови джерело водиоснабженія - одне з перших заходів. Треба робити свердловину, встановлювати залізобетонні кільця, ставити насос, проводити труби.

Стабільна подача води необхідно з самого старту будівельних робіт на ділянці. Починаючи з зведення фундаменту і побутових потреб робітників, які живуть у вагончику безпосередньо поруч з місцем забудови.

Основні відмінності починаються в розводці труб водопостачання всередині каркасних стін.

Коли будинок побудований, на систему водопостачання лягає вже не жартівлива навантаження у вигляді безлічі приладів-споживачів води. У їх числі: ванна, мийки, душова, басейн, сауна, пралка, контур опалювальної системи, система поливу газонів тощо.

Щоб захистити централізовану трубу, що подає воду до будинку, її одягають в теплозахист - кожух з Термофлекс. Такі заходи особливо актуальні в регіонах, де взимку сильні морози взимку.

Усередині каркасного будинку система водопостачання представлена пластиковими або металопластиковими трубами, з'єднаними фітингами. Ця система покликана доставити воду від вхідних труби до приладів-споживачам води.

Труби водопостачання (гарячого і холодного) доводиться проводити крізь стійки каркасних конструкцій. У дошках або двотаврових балках прорізаються наскрізні отвори і через них ведуть труби.

Щоб забезпечити надійний захист труб водопостачання від можливих ушкоджень при переміщеннях каркаса - їх обшивають спеціальними рукавами з гофрованого пластику.

Фото Каркас