Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Оздоблення зовнішніх стін каркаса блокхаусом, дошкою, вагонкою

Оздоблення зовнішніх стін каркаса блокхаусом, дошкою, вагонкою

Як відомо, дерев'яний каркасний будинок може відбуватися дуже різноманітними матеріалами. У сьогоднішньому огляді ми поговоримо про обробку стін дерев'яного каркасного будинку такими матеріалами як: вагонка для зовнішніх робіт; обрізна дошка; блокхаус. Так що, як бачимо, мова піде про оздоблювальних матеріалах на основі деревини.

Вагонка для зовнішніх робіт - вельми цікавий і що не маловажно, бюджетний обробний матеріал. Є можливість застосувати вагонку натуральних відтінків, під деревину, так і забарвлену практично в будь-який відтінок.Вагонка кріпиться до фасаду через систему рейок. Якщо вагонку планують орієнтувати вертикально, то рейки набиваються горизонтально і навпаки. Крок між рейками робиться не дуже великим, в межах 30-40см, т.к. вагонка - не самий потужний з оздоблювальних матеріалів, так що додаткова жорсткість обробці не завадить. Кріплення вагонки до рейок відбувається за допомогою невеликих саморезов і шуруповерта.

Обробка будинка дошкоюОбробка зовнішніх стін каркасного будинку звичайною дошкою - вельми цікаве, оригінальне рішення. Для такої обробки застосовують якісну обрізну дошку. Щоб даремно не перевантажувати конструкції зайвою вагою, дошка застосовується досить тонка, не товщі 30мм. Дошку розташовують горизонтально, вздовж стін. Дошка прикручується саморізами прямо до ОСП плиті (рідше використовується система додаткового кріплення через рейки). Кожен наступний по висоті ряд дошки, встановлюється з невеликим нахлестом на попередній периметр. Таким чином повністю закриваються стики дощок, вода атмосферних опадів стікає по таким ребристим, ступінчастим стінах, без найменшого ризику потрапити у внутрішні шари пирога стіни. Звичайно, щоб зовнішня обробка з дошки прослужила довго, деревину потрібно ретельно просочити антисептиками, а також покрити дошки лаком чи фарбою.

Блок хаус - матеріал, у вигляді масиву деревини. Одна сторона блокхаус плоска (до стіни будинку), а друга - профільована (назовні). Таким чином, блок-хаус може імітувати будинок з бруса або колоди (зруб). А на ділі, всередині буде все той же дерев'яний каркас за канадською технологією. Блокхаус, також як і дошка, може кріпитися безпосередньо до ОСП, або ж на систему рейок. Для блокхаус рідко застосовують забарвлення. Найчастіше його просто лакують. Або в крайньому випадку, піддають морінню, тим самим надаючи деревині більш темний або якийсь інший, але теж натуральний відтінок.

Фото Каркас