Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Оздоблення зовнішніх стін каркаса цеглою

Оздоблення зовнішніх стін каркаса цеглою

Каркасні будинки, взагалі дуже гнучкі і універсальні щодо зовнішньої обробки і вибору типу матеріалу для цих цілей. Так що, серед інших обробок для зовнішніх стін, ніщо не заважає обкласти каркасний будинок якісним звичайною цеглою або декоративною, облицювальною цеглою. В даному огляді ми розповімо про технологічні особливості обробки зовнішніх стін дерев'яного каркасного будинку, цегляною кладкою.

Чомусь діє стереотип, що цегляний будинок - це елітне житло, дороге, надійне. Так що, якщо фасад будинку виконаний з цегли, це вважається вже дуже круто. А явно дерев'яний каркасний будинок, або будинок з піноблоку, оброблений сайдингом або чимось подібним - це вже не круто, бюджетний варіант і взагалі «фііі...». Це добре, якщо ви розсудлива забудовник, не схильний до подібних дурним стереотипам і вам наплювати на подібні «снобскіе» думки. Але так, чи сяк, є можливість заощадити на будівництві будинку, вибравши каркасну технологію. І в той же час, створити враження, що у вас елітний цегельний і моторошно дорогий котедж, просто обклавши каркасний будинок, зовні, декоративним цеглою. Ось так от, просто і ефективно.

Для обробки дерев'яного каркасного будинку облицювальною декоративним цеглою, слід враховувати кілька технічних нюансів. Між поверхнею стіни (OSB плитою і вітрозахистом) і цегляною кладкою повинен неодмінно залишатися повітряний зазор. Це пов'язано з тим, що якщо і буде утворюватися конденсат між стіною і цегляною кладкою, то він випадав на поверхні вітрозахисту і успішно скочувався вниз і ніяк не руйнувавцегляну кладку або, що особливо небажано - несучий каркас будинку.

Другий технічний момент, пов'язаний з тим, що цегла досить важкий, сам по собі. Оздоблення будинку цеглоювимагає більш потужного фундаменту будинку, якщо порівнювати з котеджем за тим же проектом, тільки оброблені іншим, більш легким обробним матеріалом. З цього випливає висновок, що вид зовнішньої обробки повинен бути визначений ще на етапі проектування. І якщо це цегла - то повинно бути передбачено посилення фундаменту.

Ще такий момент. Цегла досить товстий оздоблювальний матеріал, якщо знову ж порівнювати його з тим же сайдингом або термопанелями. Ще, вище ми говорили про повітряний зазор між цеглою і каркасом. Так що, логічно, що на фундаменті повинна бути передбачена сходинка, виступ, який буде служити підставою для упору кладки.

Лицьова цегла представлений на ринку в досить багатому діапазоні колірних рішень. Так що, є з чого вибирати. Можна також комбінувати кольори цегли, створювати цікаві орнаменти, впроваджуючи в кладку цегли основного кольору - додаткові, контрастні цеглу.

Очевидно, що кладка декоративної цегли - це далеко не те ж саме, що чорнова кладка з червоної цегли сумнівної якості. Тут потрібна чіткість. Цегла повинна лягати ідеально рівно, на абсолютно однаковий шар розчину. Найменший промах робітників буде видно і зіпсує весь зовнішній вигляд фасаду. Так що, довіряти облицювання каркасного будинку декоративним цеглою, треба тільки дуже кваліфікованим працівникам, що спеціалізуються саме на обробці цеглою.

Фото Каркас