Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Оздоблення стін каркаса вагонкою

Оздоблення стін каркаса вагонкою

Вельми популярний вид обробки внутрішніх стін каркасного будинку - це дерев'яна вагонка. У даній статті ми розберемося в особливостях застосування різних натуральних вагонок для опоряджувальних робіт у дерев'яних каркасних будинках.

Дерев'яна вагонка дозволяє отримати в приміщеннях каркасного будинку дуже цікавий стиль. Оздоблення деревиною це з одного боку простий, дачний, сільський стиль. Але в той же час - це дуже «здорова» оздоблення. Натуральна структура волокон деревини на зрізі (поверхні вагонки), дуже природна і приємна погляду. Так що, в заміських будинках, побудованих за каркасною технологією, обробка вагонкою дуже і дуже популярна.

Дерев'яну вагонку можна успішно комбінувати з гіпсокартоном. Скажімо, нижню частину стіни, на третину, обшити гіпсокартоном, а верхні дві третини - дерев'яною вагонкою. А стик оформити якимось цікавим чи навіть контрастним боырдюром. Також можливо деякі приміщення в будинку обробити традиційно, гіпсокартоном, а деякі - вагонкою. Такі прийоми практикуються.

Які породи дерева використовуються для виробництва вагонки? Список видів деревини для вагонки приблизно такий: сосна, кедр, вільха, осика, ясен, дуб, бук, червоне дерево. Можливе застосування і інших порід дерева, але все ж, перераховані вище види вагонки зустрічаються найчастіше.

Соснова вагонка - одна з найпопулярніших. Відносно дешевий вид вагонки, для бюджетної обробки дачних, заміських будинків. Сосна має досить рівну структуру, мало сучків і дефектів. Так що, робити вагонку із сосни дуже вигідно. Крім того, як і будь-яка хвойна деревина, сосна дає особливий смолистий аромат, який тримається в будинку, обробленому сосновою вагонкою, протягом декількох років.

Вагонка з вільхи також вкрай популярна і поширена. Вільха має досить якісну деревину з рівною структурою волокон. Яскравий, насичений колір деревини вільхи дозволяє створювати дуже виразні і красиві інтер'єри на основі цієї вагонки.

Вагонка з осики має особливе застосування в лазнях, саунах, парильнях. Справа в тому, що деревина осики практично не нагрівається, навіть у приміщеннях з такою високою температурою, як парилка. Так що, в цьому плані осикова вагонка не має собі рівних.

Вагонка з дуба, бука та інших твердих порід дерева, є елітної обробкою. Дубова вагонка досить дорога через високу вартість деревини дуба, як такої. Плюс, процес виробництва вагонки з дуба досить важкий.

Вагонку нашивають на каркасні стіни або безпосередньо, поверх пароізоляції, або (що частіше), спершу набивають рейку і вже до неї кріплять вагонку. Можна зорієнтувати вагонку в будинку, як вертикально, так і горизонтально, і навіть під кутом.

Коли вагонка встановлена - її лакують в декілька заходів. Після першого проходу лаком, на вагонці піднімається, «здиблюється» вся тріска, мікрозадирок тощо. Тоді вагонку обробляють наждаком, вирівнюють і прибирають всі дефекти, які проявилися при першій лакировке. Потім, на вагонку наносять 1-2 чистових шару лаку.

Фото Каркас