Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Оздоблення стін каркаса гіпсокартоном

Оздоблення стін каркаса гіпсокартоном

Серед оздоблювальних матеріалів для внутрішніх стін дерев'яного каркасного будинку, лідируюче місце займає «суха штукатурка» або гіпсокартон. У даній статті ми докладно зупинимося на технології обробки поверхні внутрішніх стін каркаса гіпсокартоном.

Гіпсокартон має досить багато серйозних переваг, що роблять його обробним матеріалом № 1 не тільки в каркасному, а й в інших видах будівництва. Листи гіпсокартону дозволяють зробити ідеально рівні стіни; на поверхню сухої штукатурки можна наносити практично будь-який з видів сучасних фінішних обробок (шпалери, штукатурка, декоративна штукатурка, фарба); гіпсокартон порівняно не дорогий матеріал; монтаж листів гіпсокартону не складає особливих труднощів. Ось, деякі з переваг цього оздоблювального матеріалу.

Отже, початковий стан каркасних стін, перед тим, як проводиться обробка гіпсокартоном, виглядає наступним чином. У проміжки каркаса встановлений утеплювач; змонтовані всі інженерні системи всередині стін; на внутрішню поверхню стін і перегородок нашита пароізоляція.

Перед установкою гіпсокартону необхідно підготувати несучу основу із спеціальних тонких сталевих профілів (іноді використовують і дерев'яну рейку). Профіль для гіпсокартону кріплять до дерев'яного каркасу, по всій площі стіни. Крок вертикального профілю підбирають кратним ширині листа, щоб стики сусідніх аркушів гипсокартона неодмінно сходилися на профілі. Також два-три профілі повинні знаходитись під площиною листа, щоб рівномірно його підтримувати. Кріплення аркушів гипсокартона до профілю проводиться за допомогою саморезов. Головки саморезов притоплюють в гипсокартоне, щоб вони не виходили за площину аркуша. Потім, щоб спокійно накладати фінішну обробку, головки саморезов приховують замазкою. На сам стик листів гіпсокартону наклеюють будівельний скотч.

Каркасні стіни, як правило, дуже рівні самі по собі. Але на етапі установки гіпсокартону з'являється додаткова можливість зробити стіни будинку ідеально рівними. Рівень стін, в процесі монтажу гіпсокартону, постійно контролюють за допомогою водного рівня. Якщо десь є відхилення, його моментально виправляють, регулюю гвинти, якими профіль кріпиться до каркасу. Трохи відпустив гвинти - профіль подався від стіни; трохи затягнув - навпаки, притулився до стіни.

Коли вся поверхня стін обшита гіпсокартоном, можна приступати до фінішної обробки стін: штукатурці, фарбуванню, нанесення декоративної штукатурки, наклеювання шпалер тощо. Як бачимо, гіпсокартон - дуже вдячна основа для самого широкого спектру фінішних обробок внутрішніх стін.

Фото Каркас