Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Сходи в дерев'яному каркасному будинку

Сходи в дерев'яному каркасному будинку

За рідкісним винятком, дерев'яні каркасні будинки мають два поверхи (два повноцінних поверхи або другий, мансардний). Цей факт означає, що потрібно застосування сходів між поверхами, на другий поверх. Та й у випадку, якщо будинок одноповерховий строго, все одно є горищне приміщення під дахом, куди також бажано мати люк і сходи. Так що ця стаття присвячена вибору і пристрою сходів в дерев'яних каркасних будинках.

Отже, в будинку обов'язково мають бути основні сходи на другий поверх. Основна сходи можуть мати дуже різні конфігурації, і бути виконана з різних матеріалів. Причому, сходи можуть виготовлятися, як з одного матеріалу (наприклад, суцільно з дерева), так і з поєднання кількох різних матеріалів (металева основа і дерев'яні східці тощо).

Дерев'яні сходиКонфігурації сходів:

- Пряма одномаршова;

- Двох маршова на 90 град з майданчиком;

- Двохмаршові на 180 град з майданчиком;

- Трехмаршевая з двома майданчиками;

- Гвинтові;

Види сходів (матеріали для сходів):

- Марші, площадки, перила, сходи - все з дерева (сосна, дуб, бук, ясен);

- Металеві сходи з дерев'яними ступенями;

- Металева Сходи з композитними полімерними ступенями;

- Металевий каркас, щаблі й балясини перил з деревини;

Перила сходів можуть бути прикрашені ажурною різьбою по дереву (якщо балясини і поручні з деревини) або художнім куванням (якщо вони з металу).

Якщо сходинки робляться з деревини, то застосовують дерево твердих порід, максимально стійке до зношування. А опорні конструкції також повинні бути надійні, але до них не пред'являють таких жорстких вимог, як до східців.

Також в будинку може бути встановлено кілька додаткових сходів. Так, можливо пристрій металевої пожежної драбини прямо з вулиці до мансарді. Також проста дерев'яні сходи (знімна або стаціонарна) не завадить на даху. Таку сходи просто зміцнюють на поверхню ската даху. За допомогою таких сходів зручно проводити чистку даху, чистку димоходів, дрібний ремонт покрівлі тощо.

Фото Каркас