Сайт
Головна - Каркасні будинки - Веранди, балкони, еркери

Веранди, балкони, еркери

Каркасний будинок не обов'язково повинен бути прямим і строгим. У зовнішньому вигляді фасадів не зайве застосовувати різні архітектурні фішки, щоб зробити екстер'єр будинку більш живим, привабливим, цікавим. Крім того, впровадження ряду архітектурних прийомів, дозволяє розширити і функціонал будинку теж. В даній статті піде мова про застосування в конструкціях дерев'яних каркасних будинків, таких архітектурних елементів як: еркер, балкон, веранда тощо.

ЕркерЕркер - трапецієподібний або прямокутний виступ в стіні каркасного будинку. Як правило, еркер забезпечується вузькими, але високими віконцями, по всіх трьох гранях. У вигляді еркера може бути виконаний основний вхід в будинок, або задній. Тоді фронтальна сторона еркераробиться розширеною і там мають двері. Застосування еркера досить не складно виконується засобами каркасною технологією. Деякі архітектурні елементи занадто складні і важчими в поєднанні з досить прямолінійною каркасною технологією. А ось еркер - цілком підходить і з цього, досить часто застосовується в каркасних будинках.

Веранда в каркасному будинку може бути як вбудованої - не захищене зовнішніми стінами простір, під спільним дахом будинку. А може бути окремою, винесеної за загальний периметр, і мати власний дах, навіс. Обидва варіанти мають свої переваги і застосовуються досить широко.Вбудована веранда може виконуватися, як на спільному з будинком фундаменті, так і на власному столбчатом підставі. У другому випадку, з'єднання конструкцій веранди основним будинком має бути рухливим, тому що під час весняного здимання грунтів, масивний фундамент будинку і легке стовпчасті підставу веранди будуть «грати» по-різному. Якщо з'єднати веранду зі стінами жорстко - неминучі деформації, аж до поломки настилу веранди (будинок, то, витримає).

Стовпи підстави веранди виконують або з вузьких залізобетонних труб, або з бруса, обробленого антисептиками. Немає сенсу вкопувати стовпи нижче глибини промерзання. Веранда - досить легка конструкція, яка при виконанні умови рухомого з'єднання з основним будинком, не піддасться серйозним зрушень і руйнувань у період весняного відтавання грунтів.

На стовпах встановлюють раму, на яку потім набивають настил, підлога веранди. По кутах веранди і по периметру встановлюють стовпи, які будуть підпирати дах. Можливо, виконати ці стовпи, як продовження стовпів підстави (єдиним брусом), можливо - ні, є різні варіанти. До веранді прилаштовується невелика сходи. Сама веранда - це свого роду перехід від вулиці до будинку. Так що, зовнішні вхідні двері будинку виходять на веранду.

Веранди бувають відкриті, як ми описали вище, так і закриті, мало чим відрізняються за огороджувальних конструкцій від основного будинку. Якщо настил і несучі конструкції веранди схильні до дії атмосферної вологи та опадів (а так буває часто), то найкраща деревина для їх виконання - це модрина.

Фото Каркас