Сайт
Головна - Двері і Вікна - Двері і вікна в каркасному будинку

Двері і вікна в каркасному будинку

Звичайно, як і в будь-якому приватному будинку, в каркасному котеджі потрібна установка вікон і дверей. В сьогоднішній статті ми поговоримо про особливості вибору віконних і дверних конструкцій саме для дерев'яних каркасних будинків.

Як ми пам'ятаємо, при складанні панелей каркаса в них передбачаються спеціальні отвори для вікон і дверей, згідно проекту. Як правило, вікна та зовнішні двері встановлюються досить рано, ще на стадії робіт по комплектації каркасних стін. Каркас вже обшитий зовні ОСП плитою і вітрозахистом, встановлена покрівля - ось тут-то і встановлюють вікна та двері, щоб максимально зробити приміщення всередині будинку, несхильним зовнішнім чинникам впливу (дощ, вітер) і спокійно проводити роботи всередині каркаса. Тобто вікна і дверіставляться на свої позиції ще до того, як приступають до монтажу комунікацій в стінах, утеплювача, пароізоляції і внутрішньої обробки. А от міжкімнатні двері встановлюють значно пізніше, коли вже завершені чистові підлоги, змонтовані плінтуси, встановлена сходи між поверхами будинку.

Спочатку вікна і двері просто встановлюють. Ще не роблять повноцінного ущільнення віконної рами, не ставлять наличники, не роблять відливи тощо. Завдання просто зафіксувати вікна і двері у відповідних отворах і забезпечити правильний рівень установки. Мінімальні щілини і зазори між рамою вікна і отвором - це нормально, на даній стадії. Всі ці доробки будуть зроблені після установки зовнішньої обробки будинку.

Для каркасного будинку застосовують, як правило, сучасні дерев'яні вікна зі склопакетом. Вони на багато практичніше звичайних дерев'яних вікон зі склінням. Зрозуміло, що дерев'яні рами набагато краще поєднуються з деревиною прорізів під вікна в каркасі. Однак, дерев'яні вікна зі склопакетом - досить дорогі. З цього, в бюджетних будинках, з метою економії коштів, встановлюють ПВХ або металопластикові вікна зі склопакетом. Звичайно, віконний ПВХ профіль, якої якості він би не був - це не масив деревини, щодо теплоізоляційних властивостей. Так що, якщо можете собі дозволити дерев'яні вікна - беріть саме їх. Якщо ні - вибирайте пластикові вікна з якістю і ціною, вище середніх. У сегменті пластикових вікон дуже багато дуже неякісних вікон, так що будьте пильні і не економте на цьому. Особливо проконтролюйте вибір вікон і дверей, якщо ваш каркасний будинок будує під ключ якась компанія. Якщо вікна включені в базову комплектацію - будьте впевнені, вам «впарити» найдешевше і криве УГ, яке тільки можна знайти на ринку. :)

Зовнішні двері в каркасному будинку можуть бути як металеві, бронедвері так і потужні дерев'яні. Практикують і системи подвійних дверей: перша, з боку вулиці, металеві потужна, друга - дерев'яна, для поліпшення теплоізоляції будинку.

Фото Каркас