Сайт
Головна - Фундамент - Стрічково-стовпчастий фундамент. ТИСЕ

Стрічково-стовпчастий фундамент. ТИСЕ

Стрічково-стовпчастий фундамент - оптимальне рішення для каркасних будинків по співвідношенню, якості, ціни та швидкості зведення. Поговоримо про те, як влаштований стрічково-стовпчастий фундамент, які етапи його зведення, на що потрібно звернути особливу увагу.

Починається будівництво фундаменту ТИСЕ з влаштування стовпів. По периметру несучих стін вириваються шурфи діаметром 25-35 см. Глибина буріння - нижче за рівень промерзання. Це обов'язкова умова, щоб при весняному таненні грунту та його спучуванні, фундамент не вирвало і не деформувало. Шурфи під стовпи бурять або за допомогою спеціальної техніки, або ручними бурами ТИСЕ. Ручний бур, навіть за машинного буріння буде необхідний, щоб сформувати розширення на дні шурфів.

Стовпи фундаментаПісля того, як шурфи під стовпи готові, на їхньому дні влаштовують утрамбовану піщану подушку. Стіни обрамляють гідроізолюючий сорочкою (толь, тощо), яка, також, робить контури майбутніх стовпів більш чіткими. Толеву сорочку виводять на поверхню, на висоту до 0,4-0,6 м. Для того, щоб при заливці бетону верхня частина стовпа не роздувалася, їх фіксують рамами з дошки. Перед заливкою бетону, у шурфи монтується арматура. Після заливки і застигання стовпів, переходять до виготовлення стрічки фундаменту (растверка).

Земляна подушка в опалубціПо периметру стовпів, встановлюється знімна опалубка з дошки, ОСП, фанери або металу. Стрічково-стовпчастий фундамент вимагає, щоб растверк був піднятий над рівнем грунту на 0,4-0,5 м. Для цього, на дні опалубки формують шар утрамбованого грунту, відповідної висоти. Природно, вершини стовпів повинні підніматися над земляною підстилкою на 0,1-0,2 м. Коли земляна подушка готова, її поверхню, а також бокові стіни опалубки простілають гідроізоляцією.

Бетонування фундаментаУ опалубку встановлюється каркас з арматури, і можна приступати до бетонування. Заздалегідь, в опалубку встановлюються продухи растверка, входи комунікацій, якщо такі передбачені проектом і, можливо, елементи кріплення, на які буде монтуватися каркас. Растверк бетонується. Після остаточного застигання, демонтують земеляную подушку під растверком. Стрічка фундаменту виходить піднятою над рівнем грунту на задану висоту, що значно підвищує стійкість конструкції фундаменту до деформацій і грунтової вологи.

Растверк застигаєОскільки, витрати бетону для стрічково-стовпчастого фундаменту, невеликі, та й окремо доводиться заливати стовпи і растверк - для замішування бетону підійде міні-бетономішалка.

Перед монтуванням нижньої обв'язки дерев'яного каркаса, поверхню фундаменту гідроізолюють толлю, рубероїдом або гідрофобними мостиками.

 

Фото Каркас