Сайт
Головна - Каркасні будинки - Експлуатація каркасного котеджу

Експлуатація каркасного котеджу

Дерев'яний каркасний будинок може служити своїм власникам протягом дуже тривалого періоду і навіть, протягом кількох поколінь. Є приклади в Європі та Північній Америці, де каркасна технологія розвинена вже давно - дома на основі дерев'яного каркаса стоять вже понад 100 років. Природно, для досягнення високоїдовговічності каркасного будинку (як і будь-якого іншого), необхідно дотримувати правила експлуатації і користування будинком даної конкретної конструкції. Розберемося, як же правильно експлуатувати дерев'яний каркасний будинок.

Найголовніші конструктивні елементи дерев'яного каркасного будинку представлені дерев'яним каркасом, який виконує несучі функції; і шаром утеплювача, що забезпечує належну теплоізоляцію будинку. Поки все в порядку з деревиною каркаса і з утеплювачем - будинок буде справно служити власникам.

Ніяк не можна допускати вологу всередину каркасних стін. Необхідно зберігати цілісність як зовнішньої, так і внутрішньої обшивки каркаса. При попаданні води на деревину дощок каркаса, там розвивається грибок, цвіль. Просочування деревини антисептиком тільки сповільнить негативні процеси впливу води і біологічного руйнування на деревину. Дерево під дією руйнують факторів розбухає, втрачає міцність, стає розсадником цвілі на обробці стін будинку, а згодом й Руйнація конструкцій каркаса. Не краще справи йдуть з утеплювачем при постійному впливі вологи. Намокаючи, утеплювач втрачає частину своїх теплоізоляційних властивостей, що підвищує навантаження на систему опалення та витрати на енергоносії, щоб можна було вижити в такому аварійному будинку морозної зими.

Особливу пильність слід виявляти до функціонування комунікацій, інженерних систем у будинку. Порушення режимів роботи систем, прорив труб, замикання електропроводки, механічні пошкодження інших систем - це призводить не тільки до власне виходу з ладу конкретної інженерної системи, але і до серйозної загрози іншим елементам конструкції будинку, в тому числі і каркасу, утеплювача, обробці. Так, при пошкодженні труб (водопостачання, опалення, теплих підлог, каналізації) - з'являється серйозний ризик намокання стін, дерев'яних конструкцій каркасу, утеплювача. Така поломка чревата досить складним і дорогим ремонтом. Адже доведеться розбирати частину стіни, міняти утеплювач, обробку і.т.д. Ще більш небезпечно загоряння, яке може статися через коротке замикання. Не дарма електропроводка всередині каркаса ведеться строго в захисному металорукаві. Але все одно, потрібно бути пильним і дотримуватися режими роботи електроприладів, ставити якісну автоматику.

Якісь пошкодження або знос зовнішньої і внутрішньої обробки неминучі протягом тривалої експлуатації котеджу. Ці неприємності усуваються шляхом ремонту, який раз у капітальним не назвеш. Каркас з дошки простоїть сто років і більше. За цей час доведеться 1-2 рази повністю змінити утеплювач і обстежити дерев'яні конструкції каркасу (якщо треба - замінити негідні несучі елементи на нові) - це і буде капітальний ремонт. А ось внутрішню і зовнішню обробку можна міняти частіше 3-4 рази на термін експлуатації будинку.

Фото Каркас