Сайт
Головна - Енергозбереження - Енергоефективність каркасного будинку

Енергоефективність каркасного будинку

Дерев'яні каркасні будинки дуже цікаві й перспективні в плані створення на їх базі котеджів з високоефективним і навіть нульовим енергоспоживанням. У даній статті ми розглянемо особливості створення високоефективних енергосистем на основі дерев'яних каркасних будинків. З'ясуємо, які саме властивості каркасних стін і конструкцій роблять цей тип будинків настільки ефективними в плані енергоспоживання. А також, дізнаємося, як ще більше підвищити енергоефективність каркасного котеджу.

Каркасні стіни - це багатошарова, практично герметична конструкція. Мова, звичайно ж, не йде про якесь вакуумі всередині стін, він і не потрібен. Просто потужний шар високоефективного утеплювача в стінах, захищений зсередини плівкою пароізоляцією і внутрішньою обробкою, а зовні - плитою ОСП, вітрозахисною мембраною і зовнішньою обробкою фасаду. Цього більш ніж достатньо, щоб забезпечити високу ефективність дерев'яного каркасного будинку в плані опалення та витрат на енергоносії.

У каркасному будинку рекомендується встановлювати прогресивне водяне опалення, з сучасним котельним обладнанням, що працює на газу або електриці. Таким чином, на додаток до власної енергоефективності каркаса, додається сучасне опалювальне обладнання з високим ККД.

Щоб підвищити ефективність енергосистем дерев'яного каркасного котеджу, застосовують додаткові методи та обладнання для отримання енергії з альтернативних джерел, з навколишнього середовища.

Так, на додаток до системи опалення та підготовки води для ГВС застосовують тепловий насос, що дозволяє використовувати теплову енергію землі та грунтових вод. Теплонасос - дуже цікава з фізичної суті система - холодильна установка навпаки.

Солнячна енергіяУстановка сонячних колекторів на південних схилах даху будинку, дозволяє отримувати додаткове тепло для підігріву гарячої води. Сонячні батареї дозволяють накопичувати електроенергію в спеціальних акумуляторах, а потім використовувати її для освітлення будинку.

Також, особливо в районах з постійними сильними вітрами (гори, приморські регіони) - має сенс встановити на ділянці або даху будинку систему вітрових генераторів електроенергії.

Звичайно, всі перераховані вище енергозберігаючі системи та обладнання коштують не малих грошей. Однак, всі заходи з підвищення енергоефективності будинку окупаються і досить швидко.

Фото Каркас