Сайт
Головна - Каркасні будинки - Баня з каркаса

Баня з каркаса

На присадибній ділянці може бути з успіхом побудована окрема баня на основі дерев'яної каркасної технології. Баня - не проста споруда, що ставить особливі вимоги до конструкцій, у зв'язку зі своїми специфічними функціями і досить жорсткими умовами температури і вологості всередині. Розберемося в цій статті, якими особливостями конструкцій повинна володіти баня, побудована за каркасною технологією.

Як відомо, деревина досить сильно боїться потрапляння вологи, то ж стосується і більшості сучасних утеплювачів, що застосовуються в каркасному будівництві. Так що, на перший погляд, дерев'яна каркасна технологія - не кращий вибір при будівництві банного будиночка на присадибній ділянці. Однак, з чого вибирати-то? Стіни з пористих бетонів взагалі ніяк не годяться через високу гігроскопічності; цегла - дорого і безглуздо; термоблок - надто фундаментально і безглуздо; зруб - традиційний вид лазень; ну і каркас - цілком розумна альтернатива зрубу.

Очевидно, що всередині лазні буде періодично дуже висока вологість і температура. Значить, каркасні конструкції повинні бути додатково захищені та підготовлені до таких жорстких умов. Деревина для несучихконструкцій каркасної лазні вимагає якісної обробки антисептиками. В ідеалі, для каркаса банних стін використовувати дошку, оброблену антисептиками в спеціальних ваннах, під тиском. Слід вибирати максимально стійкий до вбирання вологи утеплювач стін - мінеральна вата. Скловата, базальтова вата малопридатні. Пінопластові плити також є хорошою, водостійкою теплоізоляцією. Однак, пінопласт не так стійкий до високих температур і більше пожежонебезпечних. Так що, для утеплення стін каркасних лазень, він не рекомендується.

Крім стандартної пароізоляції, зсередини стіни каркасної лазні обшиваються додатковим шаром гідроізоляції (а то й двома). Плюс часто застосовується тепловідбивний екран, не дозволяє теплу покидати будівлю лазні через стіни.

Внутрішні стіни обробляються осикової вагонкою, підлога можна зашити дошкою з модрини або дуба. Зовнішні стіни каркаса лазні виконуються цілком традиційно: вологостійка OSB плита; вітрозахисний мембрана; невибаглива зовнішня обробка (вініловий сайдинг; вагонка для зовнішніх робіт).

Стіни і підлога навколо джерела тепла в лазні, печі або що там у вас буде, слід надійно захистити від високої температури, наприклад за допомогою вставок вогнетривкої цегли, бетонної основи, сталевих листів.

Фото Каркас