Сайт
Головна - Каркасні будинки - Планування каркасного будинку

Планування каркасного будинку

Перед тим, як приступити до конструктивної частини проектування дерев'яного каркасного будинку, не кажучи про самого будівництві, слід замислитися про планування майбутнього будинку. Мова йде про зовнішній вигляд, розташування, конфігурації будинку, плануванні внутрішніх приміщень. Це скоріше відноситься до архітектурної частини проектування котеджу. Планування будинку - дуже важливий етап, від загальної концепції та оформлення вимог до майбутнього будинку.

Накладення побажань і вимог до майбутнього будинку накладається на обмеження параметрами ділянки забудови, обмеження по бюджету та іншим факторам. В результаті зіткнення протилежних факторів виробляється об'єктивний і максимально ефективний образ майбутнього каркасного будинку. Набір цих ідей і міркувань за попередньою планування, стає основою для початку проектування архітектури будинку. Так що, клієнту спершу слід спілкуватися з архітектором-проектувальником, щоб сформулювати йому свої побажання і в результаті конструктивного діалогу, отримати план майбутнього каркасного будинку і його архітектурний проект. Далі, поговоримо про фактори, які є вирішальними при плануванні каркасного будинку.

Перший фактор, на який звертають увагу при плануванні архітектури каркасного будинку - це параметри ділянки забудови: площа; форма ділянки (квадратна, прямокутна, неправильна); особливості грунтів на ділянці забудови; орієнтація ділянки щодо сторін світу, наявність на ділянці непереборних або важко-усунених перешкод, наявність і параметри сусідніх будинків, споруд, наявність і розташування виїзду на дорогу, щодо ділянки. Виходячи з цих факторів вже можна намітити приблизний розміщення будинку на ділянці забудови, його габарити, площу фундаменту і його зорієнтованості по сторонах світу. Також до цієї інформації можна долучити фінансові можливості клієнта, щоб уже на цьому етапі розуміти, про будинок яких масштабів йдеться: маленькому, бюджетному; середньому, оптимальному чи великому і розкішному.

Далі необхідно визначити планування приміщень будинку. Планування кімнат і їх призначення визначається загальною площею і поверховістю будинку, а також складом мешканців і їх потреб. Наявність та вид інженерних систем будинку, також слід враховувати при плануванні.

Так, в будинку розміщують такі типи приміщень, кімнат:

- Холл, коридор, передбанник;

- Вітальня, зал;

- Спальні;

- Дитячі кімнати;

- Кухня;

- Санвузли, ванні;

- Котельня;

- Побутові приміщення.

Можливо, якщо каркасний будинок достатньо великий, в ньому можуть розташовуватися і такі специфічні приміщення, як: робочий кабінет; гараж; майстерня; більярдна, сауна тощо.

Фото Каркас