Сайт
Головна - Каркасні будинки - Блочний принцип каркасного будівництва

Блочний принцип каркасного будівництва

Каркасне будівництво володіє найпотужнішим потенціалом в стандартизації деталей і процесів. Це дуже позитивний момент для просування і популяризації будівництва дерев'яних каркасних будинків в цілому.

Нічого дивного, що при великій глибині проектування та особливості каркасних конструкцій - активно використовується блоковий принцип будівництва каркасних будинків. Одна справа - це збирати каркас з окремих дощок, прямо на фундаменті будинку - зовсім інше, використовувати попередньо зібрані каркасні блоки, секції (панелі, щити). Блочний принцип будівництва дає ряд переваг.

- Підвищена точність складання елементів каркасу всередині окремо взятої секції, блоку;

- Підвищена точність зборки панелей в єдину стіну, каркасну конструкцію;

- Висока швидкість будівництва в цілому;

- Зниження трудомісткості робіт зі складання каркаса;

- Підвищення міцності каркаса за рахунок наявності завершених під-конструкцій в його структурі;

Зібрані блоки, панелі намагаються робити не дуже громіздкими, великими і важкими. Завдяки цьому, навіть удвох (рідше втрьох), можна з успіхом зібрати панель, підняти і встановити на належне їй місце в каркасною стіні. Це дуже зручно і технологічно.

Ступінь готовності стінових блоків каркасного будинку може бути дуже різна:

Секції каркаса без подальшої обробки (всі інші роботи проводяться після повного монтажу каркасного підстави);

- Каркасні щити, що об'єднують дощатий каркас і зовнішню обшивку OSB плитою;

- Каркасні панелі підвищеної укомплектованості. Крім вищевказаних каркаса і ОСП обшивки в панелях відразу вмонтований утеплювач, пароізоляція, секції комунікацій.

Найбільш поширений і бездоганний все ж перший спосіб, коли збирається чиста блок каркаса і встановлюється в стіну, і так все блоки. І тільки потім проводиться обробка іншими матеріалами. У плані зручності та прискорення збірки, в деякому сенсі є виправдання навантажити блоки іншими комплектуючими - але багато в чому, це несе мінуси до міцності і монолітності всієї конструкції каркасного будинку. Так що, блочне каркасне будівництво - це чудово. Але треба підходити з розумом і строгим розрахунком.

Фото Каркас