Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок своїми руками 3. Збирання каркаса стін

Каркасний будинок своїми руками 3. Збирання каркаса стін

У перших двох частинах цієї статті, ми розглянули матеріали для будівництва каркасного будинку своїми руками, а також дізналися, як робиться перекриття в каркасному будинку. Настав час дізнатися, як же виготовляються і встановлюються панелі стін каркаса.

Отже, перекриття і чорнову підлогу зібрані. Це означає, що у нас є надійне, міцне і рівну основу, на якому ми можемо збирати панелі каркасних стін і перегородок, а потім їх встановлювати на свої місця, згідно з проектом. За проектної документації ми повинні зібрати першу панель будинку. За кресленнями ми робимо розмітку будівельним олівцем на поверхні перекриття, чорнової підлоги (тут-то ви і зрозумієте, чому OSB краще, ніж дошка підлоги). Потім, згідно специфікації в проекті до першої панелі, ми повинні нарізати дошки на відрізки потрібної довжини. Після чого їх укладають по розмітці на перекриття і збивають цвяхами. Під час з'єднання дощок в цільну каркасну панель, постійно контролюємо лінійні розміри панелі, кути і рівні.

Отримавши готову каркасну секцію, ми повинні її підняти і встановити. Разом з помічником піднімаємо панель у вертикальне положення. Через нижній лежак і чорнову підлогу, ми пригвинчувати панель до балок перекриття. Проконтролювавши рівень установки панелі, закріплюємо її одним або двома розкосами, які будуть утримуватипершу панель до пори, коли контур стін першого поверху замкнеться. Розкоси застосовуються і далі, але ось першу панель без них закріпити правильно - просто не реально.

Коли встановлена перша каркасна панель, виготовляється друга, за тим же принципом (розмітка на платформі перекриття, нарізка дощок, укладання по розмітці, складання за допомогою цвяхів, контроль параметрів і габаритів). Другу панель також піднімають і стикують з першою. Другу, і наступні панелі кріплять також до перекриття і до сусідньої панелі через суміжні крайні стійки. Суміжні стійки панелей найкраще фіксувати різьбовими з'єднаннями - відрізок шпильки і гайки (з контрагайкамі і ущільнювачем). Також слід прокладати ущільнювальну уретанові стрічку між сусідніми панелями при збірці. Де це необхідно, особливо в кутах будинку, слід скріплювати панелі тимчасовими розкосами, які знімаються тільки на етапі обшивки каркаса зовні плитою OSB.

Таким чином, збирають і встановлюють всі панелі стін і перегородок першого поверху. Потім, за тією ж схемою, збирають міжповерхове перекриття і вже на його основі, як на платформі, монтують стіни другого поверху або мансарди. Думаю, принцип ясний.

Потім, робиться кроквяна система і криється дах. Проміжна мета досягнута. Дому вже не страшні дощі. Далі слідобшивка каркаса зовні ОСП плитою, установка ветозащіти, утеплювача, комунікацій, внутрішньої і зовнішньої обробки, вікон і дверей, чистових підлог, сходів тощо

Фото Каркас