Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок своїми руками 2. Технологія

Каркасний будинок своїми руками 2. Технологія

У попередній частині даної статті, ми розібралися, які матеріали потрібні для самостійного будівництва каркасного будинку. Зараз настав час детальніше розібратися в самій технології будівництва по системі «платформа».

Очевидно, що приватний забудовник, який зібрався будувати каркасний будинок своїми руками, не має в своєму розпорядженні заводських площ, щоб виготовляти на них каркасні панелі. Але чи означає це, що він приречений зводити каркас виключно з пиломатеріалу, дощок, на місці, будучи позбавлений всіх переваг, які даєкаркасно-щитове будівництво? Однозначну відповідь дає технологія «платформа». І ця відповідь негативна! Можна використовувати панельний принцип будівництва, навіть не маючи можливості виготовляти секції каркаса на заводі. Так що ж служить платформою для складання елементів каркаса? Розберемося.

Логічно, що підставою для розмітки і збірки каркасних панелей буде майданчик перекриття (нижнього або міжповерхового, залежно від того, який поверх в даний момент збирається). Отже, розберемо процес будівництва за технологією «платформа» докладніше.

Ми розмітили ділянку і створили стрічково-стовпчастий фундамент. Що далі? Потрібно здійснити перехід між матеріалами, з'єднати залізобетон фундаменту та деревину каркаса. Для цього роблять перехідною елемент - нижню обв'язку, яка представляє собою замкнуту систему з дощок, контур, що повторює положення всіх стін і перегородок. Дошки нижньої обв'язки кріплять до фундаменту за допомогою анкерних болтів. Спершу дошки розкладають на свої місця і свердлять спеціальним свердлом отвори через дошки і з поглибленням в бетон, і так, з деяким кроком по всьому периметру. В отвори закручують анкерні болти, які застряють та надійно тримають дошки обв'язки на поверхні фундаменту, а разом з ними і весь дерев'яний каркас будинку.

Наступний крок - складання нижнього перекриття каркасного будинку, яке стане підставою для подальшої збірки каркаса. Укладають поперечні дошки з кроком 30-40 см, прибивають їх до дощок обв'язки і набивають перпендикулярні дошки по периметру поздовжніх стін. У разі якщо прольоти великі - додають поперечні жорсткості у вигляді відрізків дошки, між балками перекриття.

Знизу перекриття підбивають пластикової сіткою, щоб вона утримувала утеплювач. Прорізи перекриття дуже ретельно обшивають вітрозахисною мембраною, яка виконує також функції гідроізоляції. Вітрозахист кріплять до дощок перекриття за допомогою скоб і будівельного степлера. У отримані захищені знизу порожнини, укладають утеплювач (мінеральну вату, базальтову вату, пінополістиролові плити). Зверху, поверхня перекриття зашивають парозахисної плівкою, а потім - дошкою підлоги або OSB плитою. Це і буде площину для збірки каркасних панелей для стін і перегородок. Детальніше про збірку каркаса стін ми поговоримо в третій частині цієї статті.

Фото Каркас