Сайт
Головна - Фундамент - Стрічковий фундамент для каркасного будинку

Стрічковий фундамент для каркасного будинку

Зведення стрічкового фундаменту для каркасного будинку, виправдано в основному, у трьох випадках: будинок ну дуже великий, планується обкладати будинок ззовні цеглою або забудовник просто великий перестрахувальник. У всіх інших випадках, раціональніше використовувати стрічково-стовпчастий фундамент.

Стрічковий фундамент може бути, як повністю заглибленим у землю, так і мати надземну частину. Для каркасних будинків застосуємо тільки другий варіант, тому що контакт деревини каркаса з землею, не допустимий. І в цілому, питанню гідроізоляції фундаментів для дерев'яних будинків будь-яких конструкцій, повинна приділятися велика увага.

Стрічкові фундаменти виготовляються з фундаментних блоків, цегли, заливанням рідкого бетону або комбінацій цих рішень. Як варіант, в траншею під фундамент укладаються бетонні фундаментні блоки і з'єднуються розчином. Наземна частина фундаменту (цоколь) формується з цегли.

Найнадійнішим, вважається монолітний залізобетонний стрічковий фундамент. Для його влаштування, викопується траншея по периметру несучих стін. Глибина траншеї повинна трохи, але перевищувати глибину промерзання грунту. Звичайно, для кожного регіону, вона своя. Дно траншеї вирівнюється. Бажано використовувати стрічкові фундаменти не з прямокутним перерізом, а з розширенням внизу. Для реалізації такої конструкції - краще застосувати бетонні блоки зі спеціальною розширеної підошвою. По всій площі дна траншеї влаштовують щільну піщану подушку. Стіни траншеї, в більшості випадків, гідроізолюють або відразу встановлюєть знімну опалубку, загальну для підземної і надземної частини фундаменту. Не варто забувати про повітряні продухи в надземній частині фундаментної стрічки. Вони необхідні для врівноваження температури і вологості в різних контурах фундаменту. До цього моменту треба поставитися серйозно, оскільки сильний перепад цих параметрів по різні сторони фундаменту, може призвести до його ослаблення аж до руйнування. Потім, фундамент заливається бетоном, і обов'язково армується. Якщо фундамент потребує багато бетону, іноді, варто замовити міксер і залити все разом, попередньо встановивши армований каркас, ніж мучатьсь з міні-бетономішалкою.

Після заливки, фундамент вимагає регулярного поливання, для рівномірного проходження хімічних реакцій і застигання бетону. Коли фундамент повністю застигне, можна знімати опалубку, гідроізолювати поверхню стрічки і приступати до монтування каркасу.

Фото Каркас