Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасно щитові будинки

Каркасно щитові будинки

Каркасний будинок можна будувати по-різному. Одним з підвидів дерев'яної каркасної технології є будівництво каркасно-щитових будинків. Детальніше розберемо даний вид будівництва канадських каркасних котеджів. З'ясуємо переваги і недоліки способу будівництва каркасно-щитових будинків.

Отже, дерев'яний каркас будинку можна збирати з пиломатеріалу прямо на ділянці будівництва. Даний спосіб досить трудомісткий, вимагає розміщення на ділянці розпилювального мірного столу з торцевого дисковою пилкою; складу для пиломатеріалу під навісом. Також, складання каркаса на місці з дощок, вимагає підвищеної уваги до точності виконання каркасних конструкцій, тому що такий «штучний» метод складання конструкцій стін, дає максимум шансів допустити помилку, неточність, не витримати рівень. Від цього можуть постраждати і міцність будівлі і потім будуть труднощі з обробкою та інтеграцією стандартних елементів в конструкції котеджу (вікна, двері, люки тощо). Але таким способом доводиться користуватися приватним забудовникам, які будують каркасний будинок самостійно тому у них просто немає інших виробничих площ, щоб збирати конструкції каркаса, крім власне будівельного майданчика.

Другий варіант - каркасно-щитові будинки. Секції каркасних стін виробляються на заводських потужностях будівельної компанії. Тут випускають або стандартні секції (панелі) каркасного будинку, або секції стін по нестандартному проекту. Каркасна панель являє собою ділянку стіни, шириною до 1.5м і висотою в один поверх. В секціях встановлені вертикальні стійки з суцільної обрізної дошки або двотаврових балок. В секціях каркаса відразу ж передбачаються отвори під вікна, двері, а також всі архітектурні конструктивні елементи будинку, згідно з проектом.

Каркасні панеліКаркасні панелі можуть бути або відразу ж на виробництві обшиті ОСП плитою, або ні. Я, як технолог каркасного будівництва, рекомендував би не обшивати каркасні секції на виробництві. А робити обшивку з OSB плити вже на місці, післяустановки секцій каркаса. По-перше, секції виходять легше і їх можна встановлювати обмеженим числом робочих (2-3 людини, достатньо). По-друге, коли обшивка ОСП ведеться по зібраному каркасу, є можливість зробити перехлест і зробити конструкцію каркаса будинку більш жорсткою і цілісною, а значить - більш міцною.

Каркасно-щитові будинки збираються з готових секцій-панелей, які доставляються з виробництва на ділянку будівництва, за допомогою вантажного транспорту. Переваги заводськийскладання елементів каркаса очевидні: висока якість збірки каркасних щитів, під наглядом технолога на виробництві; швидкість і простота подальшого складання панелей; відсутність необхідності в тривалому зберіганні пиломатеріалу, дошки, під відкритим небом на ділянці забудови; відсутність необхідності в масштабній обробці матеріалу за місцем (дрібні роботи можна проводити простий дискової електропили, без установки мірних столів з торцюванням та інших складних пристроїв).

Фото Каркас