Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Внутрішнє оздоблення каркаса

Внутрішнє оздоблення каркаса

Оздоблення каркасних стін зсередини також передбачає чимало варіантів рішень. В сьогоднішній статті ми постараємося розібратися з варіантами внутрішньої обробки стін в дерев'яному каркасному котеджі.

Насправді, основних видів внутрішньої обробки стін каркасного будинку всього лише чотири.

- Дерев'яна вагонка;

- ПВХ вагонка;

- ОСП плита;

- Гіпсокартон;

При цьому, дерев'яна і ПВХ вагонка - це фінішні обробки. ОСП і гіпсокартон припускають, що їх поверхня буде оброблена додатково. Це як би підставу для майбутньої фінішної обробки.

Оздоблення внутрішніх стін дерев'яною вагонкою дуже поширене, особливо в заміських каркасних будинках, які допускають обробку в сільському, напів-дачному стилі. Іноді дерев'яна вагонка комбінується з гіпсокартоном. Перший поверх можна обробити гіпсокартоном, а другий - вагонкою, або навпаки. Можна окремі кімнати обробити вагонкою, а інші гіпсокартоном. І нарешті, частина стіни знизу можна обробити однією обробкою, а верх - інший. Такі комбінації вельми цікаві.

ПВХ вагонка також використовується при внутрішній обробці дерев'яного каркасного будинку, але це зовсім бюджетне рішення, яке по багатьом параметрам поступається дерев'яної вагонки.

Можна також обшити стіни зсередини тонкої ОСП плитою. Це має резон робити, якщо слід зміцнити каркас. Потім, поверхня ОСП грунтують і наносять фарбу, шпалери, штукатурку, декоративну штукатурку. В цілому, обробку зсередини застосовують вкрай рідко, так як це виходить дуже дорого, навіть в порівнянні з тим же гіпсокартоном.

Гіпсокартон - найбільш поширена обробка для внутрішніх приміщень в каркасних будинках. Якщо стіни ідеально рівні, гіпсокартон можна нашивати прямо на внутрішню сторону каркасу, поверх парозахисту. Однак, правильніше буде монтувати листи гіпсокатрона на спеціальному тонкому сталевому профілі (або дерев'яної рейки). Кілька відставити гіпсокартон від стіни, на ширину профілю, означає деяку втрату внутрішнього простору. Однак, у цього методу відразу три переваги: поліпшується повітрообмін всередині оздоблення стін; є можливість ідеально вирівняти поверхню стін; між гіпсокартоном і стіною стає можливим прокладати частина комунікацій (дроти, труби).

Природно, сам гіпсокартон - це лише основа для фінішної обробки каркасних стін. Чим гарний гіпсокартон, так це тим, що він не дорогий, зручний у монтажі, і дозволяє використовувати найширший спектр фінішних обробок. Поверх гіпсокартона можна наклеїти шпалери, фотошпалери; нанести фарбу або намалювати настінну картину, живопис, розмалювати стіну; нанести декоративну штукатурку. Так можна на базі гіпсокартону отримати багатий спектр стилів - від строгих офісних інтер'єрів, до цілковитого авангарду.

Фото Каркас