Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Зовнішнє оздоблення каркасного будинку 2

Зовнішнє оздоблення каркасного будинку 2

У попередній статті ми дали загальний огляд зовнішніх оздоблень стін каркасного будинку і почали в подробицях розглядати деякі з них. В цьому матеріалі ми розберемо особливості застосування тих видівзовнішньої обробки, які не встигли розглянути в тій статті.

Блокхаус застосовується для обробки каркасного будинку, коли хочуть його декорувати під зруб. Тобто створюється враження, що перед вами дерев'яний будинок з оцилиндрованного колоди. А на ділі - це каркасний дерев'яний будинок, оброблений блок-хаусом. Блокхаус являє собою профільований масив деревини. Кріплять блокхаус або безпосередньо на зовнішню поверхню каркасних стін, або на систему рейок. Рейки має сенс застосовувати, якщо потрібно вирівняти стіни або розмістити додатковий утеплювач між вітрозахистом і блокхаусом. Хоча, каркасні стіни і так повинні бути ідеально рівними, через особливості технології; а додатковий утеплювач - також може бути зайвим, каркасні стіни базової комплектації і так, дуже теплі. Так що, можна обійтися без рейки і кріпити блок хаус безпосередньо.

Дерев'яна вагонка для зовнішніх робіт, в принципі, схожа з обробкою каркасних стін дошкою. Однак, якщо дошку є сенс розміщувати горизонтально, то вагонку, зазвичай, розташовують вертикально. Дерев'яну вагонку також, як і дошки для обробки, лакують або фарбують.

Термопанелі - сучасний композитний обробний матеріал для фасадів. Причому цей вид обробки з успіхом застосовується як для приватних, малоповерхових будинків, так і для висотних офісних та адміністративних будівель. Термопанель представляє багатошарову конструкцію: жорстка полімерна задня стінка; утеплювач всередині (мінвата); зовнішня жорстка полімерна поверхню, оброблена кам'яною крихтою, під цеглу тощо. Термопанелі кріпляться до вертикальних металевих профілів, як і вініловий сайдинг.

Фасадна плитка - по правді сказати, найчастіше застосовується для обробки фасадів в містах, але деякі види плитки можна використовувати і при обробці дерев'яних каркасних заміських будинків. Виходить той жевентильований фасад. Профіль кріпиться до обшивки ОСП і до каркаса, а вже на профіль, за допомогою спеціальних фіксаторів, монтується керамічна плитка. Її недолік в невисокій механічної міцності і деякої крихкості, так що, не допускайте ударних механічних впливів на фасад, оздоблений плиткою.

Декоративний камінь. Декоративний, бутовий камінь частіше використовується тільки для обробки цоколя каркасного будинку. Однак, є варіанти обробити їм фасад цілком. Виходять дуже цікаві, а головне, оригінальні фасади. Правда і вартість такої обробки дуже висока.

Лицьова цегла. Ніщо не заважає із звичайного дерев'яного каркасного будинку отримати ефект повноцінного цегляного котеджу. На фундаменті передбачають сходинку, майданчик, ще на етапі проектування. Треба щоб став декоративний цегла і залишився зазор до ОСП плити, в межах 5см. Якщо вже готовий будинок вирішили обробити цеглою, то застосувати звичайну декоративну цеглу не вдасться, через відсутність запланованого основи під цегляну кладку. Можна скористатися навісним цеглою. Цей унікальний цегла кріплять за допомогою спеціальних саморезов до металевого профілю.

Фото Каркас