Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Зовнішнє оздоблення каркасного будинку

Зовнішнє оздоблення каркасного будинку

Дерев'яні каркасні будинки - дуже вдалі та згинання в питаннях вибору зовнішньої обробки. Технологічність каркасних стін дозволяє використовувати для зовнішньої обробки фасадів будинку, дуже широкий круг оздоблювальних, облицювальних матеріалів. У сьогоднішньому огляді ми постараємося розкрити основні аспекти оздоблювальних робіт на зовнішніх поверхнях каркасних стін. Розберемо особливості застосування найбільш популярних оздоблювальних фасадних матеріалів.

Для початку перерахуємо самі застосовувані в дерев'яному каркасному будівництві варіанти зовнішньої обробки стін:

- Вініловий сайдинг;

- Шипована дошка;

- Блокхаус;

- Дерев'яна вагонка для зовнішніх робіт;

- Термопанелі;

- Фасадна плитка;

- Декоративний камінь;

- Лицьова цегла.

Отже, у нас є: підстава внизу, сходинка на фундаменті (більшою чи меншою ширини); каркасні стіни, обшиті вологостійкою OSB плитою; нашивка вітрозахисною плівки, поверх ОСП. Це вихідні, перед тим, як приступити дозовнішньої обробки каркасних стін.

Монтаж вінілового сайдинга на каркасних стінах. Підставою для монтажу вінілового сайдинга служить спеціальний тонкий сталевий профіль, який нашивається на каркасні стіни. Профіль орієнтують вертикально. Намагаються максимальну кількість профілів прикрутити саморізами не просто до OSB, в проміжках каркаса, а саме наскрізь ОСП, до стійок каркаса - так надійніше. Смуги сайдинга кріпляться до профілю також за допомогою саморезов. Завдяки особливостям форми і конфігурації сайдинга, місць з'єднання не видно, головки саморезов приховані сусідніми смужками сайдинга (тими, що йдуть наступними, вище). Це дуже естетично. Важливий секрет - не прикручувати саморізи, якими кріпиться вініловий сайдинг, до упору. Потрібно щоб був зазор і смуги сайдинга, як би були підвішені за свої витягнуті отвори, а не прикручені намертво. Такий прийом дозволяє компенсувати вельми значні лінійні деформації, які відчуває сайдинг при перепадах температур.

Дошка. Фасади каркасного будинку можуть бути з успіхом оброблені звичайної дошкою з системами паз-шип на поздовжніх торцях, або без них. Тобто тут два варіанти: або дошку монтують торець в торець (з'єднуючи шипами), отримуючи таким чином рівну площину зовнішньої стіни. Або, з невеликою накладкою, так, що нижня частина дошки накладається наверх нижній. Виходить така собі гармошка, за якою успішно стікає дощова вода, не потрапляючи в щілини між дощок. Плюс до всього - це дуже цікаве дизайнерське рішення. Дошку, згодом, обробляють захисними складами, оліфами, а потім фарбують в будь-який вподобаний колір, або просто лакують.

Фото Каркас