Сайт
Головна - Комунікації - Комунікації в каркасному будинку

Комунікації в каркасному будинку

Як і будь-який повноцінний котедж, каркасні дерев'яні будинки оснащуються повним комплексом інженерних систем, комунікацій. У даній статті ми розберемо, які комунікації використовуються в дерев'яних каркасних будинках. І коротенько обговоримо їх особливості, у зв'язку саме з каркасною технологією.

Повний перелік інженерних мереж будь-якого повністю укомплектованого приватного будинку, виглядає наступним чином:

- Система водопостачання (гаряче і холодне водопостачання);

- Система електропостачання;

- Система опалення;

- Система каналізації;

- Система зв'язку (інтернет, телебачення, телефон тощо);

Водопостачання для каркасного будинку, як правило, представляє собою сукупність двох підсистем: зовнішнє джерело води (свердловина, колодязь) і внутрішньої розводки труб і споживачів води. Виходить, що на 90% ділянок приватної забудови, немає магістрального водопроводу. Господарям котеджів, і каркасних будинків, в тому числі, доводиться використовувати автономні джерела водопостачання - грунтові води. Як вже зрозуміло з вищесказаного, необхідно бурити свердловину і добиратися до другого шару грунтових вод (якщо верхній шар досить чистий - то можна і їм обмежитися). Звичайно, ідеально бурити артезіанську свердловину до грунтових вод, що протікають по крейдяним підстав, але це дуже глибоко, а тому - дорого. Воду з криниці або свердловини піднімає нагору електронасос.

Усередині каркасних конструкцій розведення системи водопостачання здійснюють за допомогою пластикових труб, захищених Термофлекс, або гофрованим рукавом. Воду для гарячого водопостачання (ГВП) готують в спеціальному контурі котельного обладнання або в бойлері. Таким чином, система ГВП тісно пов'язана з системою опалення каркасного будинку, що в принципі, логічно.

Електропостачання в каркасному будинку - одна з ключових комунікацій. Потрібно забезпечити підведення електрики до ділянки ще на стадії підготовки до будівництва. Усередині каркасних дерев'яних стінелектропороводнікі прокладаються в спеціальних захисних металорукавах - це важливе і беззаперечне умова безпеки. Усередині стін встановлюються розподільні коробки, також, в надійно захищеному корпусі.

Опалення в дерев'яному каркасному будинку може бути представлено досить різноманітними і численними підсистемами. Так, каркасний будинок може опалюватися традиційним водяним опаленням; повітряним опаленням, інтегрованим у систему активної вентиляції; автономним опаленням на основі інфрачервоних нагрівачів, розміщених в різних приміщеннях будинку. Також в каркасних будинках, крім однієї з вищевказаних, основних систем опалення - застосовуються допоміжні системи опалення, такі як: теплі підлоги, піч, камін.

Каналізація - абсолютно необхідна інженерна система будь-якого будинку. Відведення нечистот не менш важливий, ніж підведення ресурсів (води, електрики, газу, інтернету). Природно, каналізація котеджу щільно пов'язана з приймачами системи водопостачання: мийки, ванни, душ, санвузол, пральна машина, сауна і.т.д.

Ну і на завершення, ми живемо в століття високих телекомунікаційних технологій, так що, рідко який повноцінний заміський будинок обходиться без проводки мереж кабельного або супутникового телебачення; інтернету; телефонного зв'язку.

Фото Каркас