Каркасні стіни
Основа дерев'яного каркасного будинку - це, звичайно ж, його багатошарові стіни. Розберемося з конструкцією каркасних стін і з тим, які функції виконує кожен шар і матеріал. З'ясуємо пристрій несучих елементів каркасних стін, огороджувальних конструкцій та оздоблення.
Отже, каркасна стіна складається з наступних елементів:
- Зовнішня обробка;
- Вітрозахист;
- Обшивка OSB плитою;
- Дерев'яний каркас;
- Утеплювач;
- Пароізоляція;
- Внутрішнє оздоблення;
Зовнішня обробка може бути представлена досить різноманітними оздоблювальними матеріалами: сайдинг вініловий; сайдинг металевий; вагонка для зовнішніх робіт; блок-хаус; облицювальний декоративний цегла; термопанелі; дошка. Зовнішня обробка стін каркасного будинку виконує важливі функції: захист фасаду від механічних впливів; захист нутрощів стін від атмосферної вологи, опадів; захист від агресивного атмосферного впливу; декоративна функція, прикраса фасаду.
Вітрозахист в каркасному будинку представлена спеціальної вітрозахисною мембраною. Вона влаштована так, що пари зсередини будинку вона пропускає назовні, а вологу зовні і холодне повітря - ні. Звичайна поліетиленова плівка не годиться для цих цілей. Ті, хто використовують її як вітрозахисту - дуже серйозно помиляються.
Обшивка каркаса зовні OSB плитою також виконує кілька функцій: надання каркасу додаткової жорсткості; додатковий захист від вологи і вітру.
Безпосередньо дерев'яний каркас виконує виключно несучі функції - і цього не мало.
Утеплювач (мінеральна вата, скловата, пінополістирол, базальтова вата) служить для термоізоляції стін, а також, для звукоізоляції.
Пароізоляція - плівка, що перешкоджає проникненню внутрішніх випарів в середину каркасної стіни, в утеплювач.
Внутрішнє оздоблення дерев'яних каркасних стін, найчастіше, виконується з гіпсокартону або дерев'яної вагонки. Поверхня гипсокартона надалі обробляється фарбою, штукатуркою, декоративною штукатуркою, шпалерами тощо.