Сайт
Головна - Каркасні будинки - Кріплення в каркасному будівництві

Кріплення в каркасному будівництві

В сьогоднішній статті ми поговоримо про види кріплення, що застосовується при складанні дерев'яних каркасних будинків. Мова піде не тільки про кріпильних елементах, які використовуються при складанні каркаса, але і для допоміжних, оздоблювальних робіт, стін, покрівлі, комунікацій тощо.

Почнемо від основи будинку: фундаменту, каркаса перекриттів, стін і даху. Для з'єднання каркаса з основою фундаменту використовують два основних види кріплення. У першому випадку - це різьбові шпильки, які вмуровивается в стрічки фундаменту ще на етапі його заливки. Потім в дошках нижньої обв'язки каркаса свердлити отвори, через які протягується кінці шпильок. Закручуються гайки на шпильках, тим самим фіксуючи дошки на залізобетонної поверхні. Другий спосіб - це анкерні болти. У бетоні фундаменту свердлять отвори, і через отвори в дошках обв'язки, заганяють туди анкерні болти - розкриваються всередині отворів при закручуванні, тим самим надійно заклинюючи в матеріалі фундаменту.

Гвинтові цвяхиБезпосередньо дерев'яний каркас будинку збирається за допомогою звичайних оцинкованих цвяхів, як правило, з гвинтовою насічкою.Цвяхи можуть забиватися як вручну, так і за допомогою пневматичного молотка (в цьому випадку, цвяхи знаходяться в спеціальних обоймах). Для складання кроквяної системи застосовуються також цвяхи, але тільки могутніше, ніж для каркаса стін і перекриттів. В особливо складних вузлах, де потрібно додатково зміцнити каркас, використовують саморізи, металеві кріпильні пластини. Особливо поширене застосування металевих пластин при складанні каркасних перекриттів, а також в конструкції даху, кроквяної системи.

МЗПОкремо варто виділити такий тип кріплення, для зборки дерев'яних каркасів, як МЗП - металеві зубчасті пластини. Це металеві пластини, як випливає з назви, зі спеціальними шипами, перпендикулярними площині пластини. МЗП застосовують для з'єднання потужної дошки або навіть бруса. Пластину прибивають в місці сходження двох, трьох або більше дощок (брусів). Виходить, як би, кріплення в накладку.

Для оздоблювальних і покрівельних робіт, використовуються спеціальні кріплення: цвяхи особливих конфігурацій; скоби для будівельного степлера; саморізи різних форм і розмірів.

Фото Каркас