Сайт
Головна - Каркасні будинки - Дерев'яний каркас

Дерев'яний каркас

Дерев'яний каркас - несуча основа стін, перегородок, перекриттів, даху та інших конструкцій каркасного будинку по Канадської технології. У даній статті ми розберемося, з чого і як виготовляють дерев'яний каркас будинку. А також, з'ясуємо ряд технічних особливостей цієї цікавої будівельної технології.

Дерев'яний каркас будинку може збиратися зі звичайної обрізної дошки високої якості; з бруса або з особливих двотаврових балок. Найбільш поширені поки що, каркаси з обрізної цільної дошки. Чому поки що? Справа в тому, що технологія двотаврових балок йде стрімкими кроками, так що, не зрозуміло, витіснить чи балочна технологія монолітну дошку, чи ні. Каркаси з бруса - це особлива окрема категорія: фахверки тощо.

Деревина для каркаса береться хвойних порід: сосна, кедр, модрина, ялина. Найбільш популярні й раціональні у використанні: сосна в Європейській частині і кедр - в Сибіру, ??за Уралом. Деревина для дощок каркаса повинна бути висушена до вологості не більше 20-25%. Спершу відібрані, якісні дошки без явних дефектів, сушать в штабелях. А потім, піддають примусовій сушці в електросушильних, до досягнення зазначеної вологості.

Перед тим, як пустити дошки в роботу по монтажу каркасів будинків, її обробляють спеціальними захисними складами. Антисептики захищають деревину від вологи, факторів біологічного руйнування, цвілі і деревних паразитів. Антипірени - від вогню, роблячи деревину не здатною підтримувати горіння.

Двотаврова балка є конструкцією з двох вузьких рейок з поздовжнім пропилом, з'єднаних смужкою OSB плити. Крім того, що такі балки виходять трохи дешевше повновагих дощок, вони легше і більш технологічні. Дошкамає волокнисту структуру. У випадку з балкою - це вже, по суті, композитний матеріал з рівномірними властивостями, не так пов'язаними з волокнистістю деревини.

Дерев'яний каркас - це просторово жорстка структура. У каркасі є вертикальні стійки, покликані тримати вертикальні навантаження ваги самого будинку і всіх об'єктів в ньому. Поперечні зв'язку розраховані утримувати каркас від горизонтальних розгойдувань і деформацій. Допоміжні кутові розкоси - надають каркасу додаткову жорсткість. А в сукупності ці елементи каркаса, плюс обшивка ОСП плитою зовні - дають відмінну жорсткість конструкцій з дерев'яного каркаса.

Збірку каркаса здійснюють за допомогою класичних і доступних кріпильних елементів: оцинковані гвинтові цвяхи; оцинковані саморізи; металеві пластини; металеві зубчасті пластини. Ці способи кріплення можуть комбінуватися в особливо складних ділянках збірки каркаса. Але основний спосіб складання конструкцій дерев'яного каркаса - це цвяхи.

Фото Каркас