Сайт
Головна - Каркасні будинки - Фундамент для каркасного будинку

Фундамент для каркасного будинку

Каркасні будинки висувають особливі, специфічні вимоги до фундаментів. У даній статті ми докладно розберемо всі вимоги, що висуваються до фундаментів каркасного будинку, види фундаментів, придатних для цього класу будинків. Розглянемо, які з варіантів фундаментів більш придатні і кращі в тих чи інших умовах і для каркасних будинків різних типів.

Отже, сам по собі дерев'яний каркасний будинок - досить легка конструкція. Якщо немає надмірної ваги конструкцій, очевидно, і тиск на основу, фундамент буде невеликий. А якщо на фундамент не виявляється великого тиску - то немає ніякого резону робити його надміру потужним, з необгрунтовано великим запасом міцності. Так що, каркасні будинки в плані фундаменту вельми і вельми вигідні. Каркасні дерев'яні будинки, металокаркасні будинку задовольняються досить простими і витонченими фундаментами. Для котеджів з легкого бетону, дерев'яних зрубів, будинків з бруса - потрібні фундаменти потужніший, але не на багато. А ось для цегельних, бетонних будинків потрібен дуже потужний посилений фундамент, тому що вага їх конструкцій дуже важкий.

Для дерев'яних каркасних будинків застосовують такі види фундаментів:

- Стрічковий заглиблений фундамент;

- Стрічковий дрібно-заглиблений фундамент;

- Стрічково-стовпчастий фундамент (ТІСЕ);

- Стовпчастий фундамент;

- Стовпчастий дрібно-заглиблений фундамент;

- Пальовий фундамент;

- Плитний фундамент;

Найбільш поширені фундаменти для каркасних будинків: легкий стрічковий заглиблений фундамент; стрічково-стовпчастий фундамент. Це для будинків середнього рівня, побудованих за найбільш поширеним, типовим проектам. Для легких дачних каркасних будиночків годиться зовсім легкий фундамент: стовпчастий, стовпчастий дрібно-заглиблений. Для великих вілл, великих масштабних котеджів застосовуються більш посилені фундаменти: стрічковий заглиблений, пальовий, у вигляді суцільної монолітної плити.

Стрічково-стовпчастий фундамент за технологією ТІСЕ - один з найбільш вживаних типів фундаментів в дерев'яному каркасному будівництві. Коротко опишемо тут технологію його створення.

Проводиться розмітка периметра фундаменту. Згідно з проектом визначається, де будуть розташовані несучі стіни та перегородки. Саме під ними і повинні розташовуватися несучі поверхні фундаменту (в нашому випадку, це ряди стовпів і стрічка-ростверк). Отже, по периметру розмічаються позиції стовпів фундаменту. У цих точках бурят шурфи для майбутніх стовпів. Буріння виробляють або спеціальним ручним буром ТІСЕ, або механізованими бурами, встановленими, скажімо, на тракторі. Стовпи повинні мати діаметр згідно з проектом, щоб витримувати вагу конструкції будівлі. Підстави стовпи роблять кілька розширеними. Стовпи повинні упиратися в стійке грунтову основу, нижче глибини промерзання, а значить - не підвладне пученію під час весняного танення.

Периметр шурфів обкладають толеву сорочкою, що виконує функції гідроізоляції. Посередині шурфу встановлюють арматуру. Толева сорочка служить свого роду опалубкою для заливки стовпа. Т.к. стовпи повинні підніматися над поверхнею землі на висоту близько півметра - для жорсткості надземну ділянці толеву трубки одягають в дерев'яний каркас з дошки (просто міцний квадрат шириною рівною діаметру стовпа). Стовпи заливаються залізобетоном і їм дають затвердіти.

Наступний етап - створення стрічки, ростверку. По периметру стовпів встановлюють опалубку з дошки. Розрахунок такий, що верхній край опалубки повинен збігатися з рівнем поверхні стрічки фундаменту. Опалубку виконують з надійною дошки; листового металу; обрізків ОСП. Оскільки, між нижньою поверхнею стрічки та рівнем землі повинен залишитися зазор в 15-30см, це простір в опалубці заповнюють добре ущільненої грунтової підсипанням. Коли бетон фундаменту застигне, і опалубка буде знята - це простір звільняють, прибравши цей шар землі. Як видно, частина стовпів виявиться відкритою, і як би будуть піднімати стрічку від землі, а самий їх верх - вмуровано в ростверк фундаменту.

В опалубку стелять толь на дно і по бортах; встановлюють армуючий каркас; встановлюють виходи необхідних комунікацій; систему продухів в стрічці фундаменту, між відсіками, і заливають бетоном. Все - стрічково-стовпчастий фундамент, основа для майбутнього каркасного будинку буде готова, як тільки бетон застигне.

Фото Каркас